Kilka dni temu w przedterminowych wyborach Aleksandra Dulkiewicz została wybrana na nowego prezydenta miasta Gdańska. Prawa ręka Pawła Adamowicza, który został w brutalny sposób zamordowany w trakcie światełka do nieba podczas finału WOŚP wygrała jednogłośnie – zdobyła ponad 82 procent głosów. Tym samym w głosowaniu, w którym udział wzięło udział ponad 170 tysięcy gdańszczan, pokonała Grzegorza Browna i Marka Skibę. „Gdańsk dziś dobrze wybrał” – skomentowała wyniki wyborów na facebookowym profilu żona zmarłego prezydenta Gdańska, Magdalena Adamowicz.

Aleksandra Dulkiewicz straciła rzecznika prasowego

Ale jak się okazuje, to nie koniec zmian w gdańskim ratuszu. Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowa Pawła Adamowicza od początku 2017 roku, która zastąpiła na tym stanowisku Antoniego Pawlaka, nieoczekiwanie zrezygnowała ze swojej funkcji. Skomentowała tę decyzję następująco:

Aleksandra Dulkiewicz nowym prezydentem Gdańska

„Kochani, w życiu zawsze przychodzi czas zmiany. W moim życiu zawodowym nadszedł on dziś. Dziękuję Wam za wszystko Szczególne zaś za ostatnie kilka tygodni, które najpierw w żałobie, bólu, a potem nadziei przeżywaliśmy wspólnie. Trzymam kciuki za nową prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz i cały team. Staram się ją wspierać w tym trudnym czasie, ale nadeszła pora, by stanowisko rzecznika Prezydenta Gdańska przejął ode mnie ktoś inny. A ja pędzę dalej.” – wyznała zapewniając, że zostawia nową prezydent Aleksandrę Dulkiewicz i gdańszczan w dobrych rękach.

Rzecznik prasowy Pawła Adamowicza- kto obejmie funkcję po Magdalenie Skorupce-Kaczmarek?

Magdalena Skorupka-Kaczmarek nie wyjawiła powodów swojej decyzji, ale głośno mówi się o tym, że być może u jej podstaw leży chęć uczestniczenia w zbliżających się wyborach. Była dziennikarka miałaby się w nie zaangażować jako kandydatka na listach Koalicji Europejskiej. Kto zastąpi ją na stanowisku rzecznika prasowego Pawła Adamowicza i wesprze Aleksandrę Dulkiewicz w jej nowej roli – póki co jeszcze nie wiadomo.