Aleksandra Domańska dostrzegła, że przybyło jej obserwatorów na Instagramie. Postanowiła więc przywitać nowe osoby pakietem informacji o sobie. Aktorka w nietypowy sposób przedstawiła swoje poglądy i podejście do kontrowersyjnych spraw. Zrobiła to, by - jak podkreśla - nikt nie był zaskoczony jej kolejnymi wpisami. 

Aleksandra Domańska odchodzi z kościoła: "Niedługo dokonam apostazji, co bardzo mnie cieszy!"

To właśnie z Instagrama aktorki wiemy, że planuje dokonać aktu apostazji, czyli oficjalnie odejść od kościoła katolickiego. O wrogim stosunku Domańskiej do kościoła wiadomo już od jakiegoś czasu. W sierpniu 2021 w jednym ze wpisów zamieszczonych w social mediach aktorka nazywała kościół i księży "mafią i barbarzyńcami". [...] kościół to dla mnie mafia i barbarzyńcy. I nie kumam jak można słuchać tych mężczyzn, którzy mówić nawet naturalnie nie potrafią - napisała wówczas.

Co ciekawe, to kolejna osoba ze świata show-biznesu, która mówi o tym oficjalnie. Apostazji chce dokonać również koleżanka Domańskiej, Zosia Zborowska. Swój negatywny stosunek do kościoła katolickiego wyrażają również m.in. Natalia Kukulska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Magda Mołek, czy Lara Gessler.

Cześć, nazywam się Ola. Jestem za oddzieleniem państwa od kościoła. Niedługo dokonam apostazji, co bardzo mnie cieszy! - napisała Domańska na InstaStories.

Podczas osobliwego przedstawiania się Domańska wyjawiła także swoje poglądy na temat legalności małżeństw jednopłciowych i napisała, co myśli na temat partii rządzącej:

Uważam, że polskie prawo powinno uznawać małżeństwa jednopłciowe i małżeństwa te powinny mieć prawo adoptować dzieci [...] Nie pozwoliłabym na finansowanie kościoła przez państwo, lecz dała ten hajs na chore dzieci [...] Nie znoszę PiSu i w ogóle polityki. Krew mnie zalewa jak patrzę na system, w którym żyjemy.

Aktorka podkreśliła również, że "nie jest miłą blondynką z telewizji", nie zamierza nikogo zadowalać swoimi wpisami na Instagramie, a zdecydowaną większość czasu poświęca teraz dziecku (aktorka została matką we wrześniu ubiegłego roku - red.) i nie spieszy się z powrotem do pracy:

Nie jestem miłą blondynką z telewizji, która będzie tutaj zabiegać o wasze względy [...] Moją pasją największą aktualnie jest spędzanie czasu z dzieckiem - nie chce mi się w ogóle wracać do roboty - zakończyła wpis.

Doceniacie jej szczerość?

 

Zobacz także:

źródło: domanska_naprawde / instagram.com