DOGTREKKING I AGILITY
będziesz biegać na 6 nogach

Masz psa? Skończ z nudnymi spacerami, zacznijcie razem uprawiać sport. Na początek dogtrekking – przełajowe biegi w terenie. Potem coś dla bardziej zaawansowanych: tor przeszkód na czas, czyli agility. Weź udział w zawodach i przekonaj się, że to wyzwanie: dla psa, ale również dla ciebie.

TU SĄ INFORMACJE O PSICH SPORTACH 
- CAŁA POLSKA dane klubów agility i kontakt do osób uprawiających ten sport:  agility-info.fora.pl; wszystko o dogtrekkingu:  dogtrekking.com.pl

WENDO I KRAV MAGA
sama się obronisz

Już nigdy i nigdzie – w nocnym pociągu czy podejrzanej dzielnicy – nie będziesz się czuła bezradna i bezbronna. Nauczysz się reagować na przemoc i bronić się. WenDo łączy sztukę samoobrony zycznej i psychicznej z treningiem asertywności. Jeśli chcesz umieć błyskawicznie odeprzeć atak, wyćwiczyć ciosy, które będą skuteczne w każdej sytuacji, z pewnością zainteresuje cię izraelski system samoobrony Krav Maga. Dla kobiet organizowane są specjalne kursy.

TU PROWADZĄ KURSY SAMOOBRONY 
- WARSZAWA  kravmaga.com.pl
- CAŁA POLSKA kursy WenDo i kontakt
do trenerek:  wendo.org.pl

JAZDA NA QUADACH
będziesz szaleć po bezdrożach

Ależ to jest frajda! Motocyklowy cross i jazda terenówką po wertepach razem wzięte. Już po kilku godzinach z instruktorem złapiesz bakcyla. Zapiszesz się na kurs, żeby zostać mistrzem tej dyscypliny. Dziewczyny na quadach coraz częściej pokonują mężczyzn. A więc do dzieła!
 
TU NAUCZĄ CIĘ PROWADZIĆ QUAD 
- SOLNICZKI K. BIAŁEGOSTOKU czajka-quad.pl
- WARSZAWA I CAŁA POLSKA akademia4x4.com

WSPINACZKA SKAŁKOWA
poznasz smak wygranej

Kolejna ściana zdobyta, udało się pokonać skałę i własną słabość. Radość zwycięstwa: tego uczucia z niczym nie można porównać. Trenując wspinaczkę, będziesz doświadczać go często. Ta dyscyplina zyskuje ogromną popularność. Praktycznie w każdym większym mieście są ściany do trenowania wspinaczek.

TU ZNAJDZIESZ SZKOŁY WSPINACZKOWE
- CAŁA POLSKA  wspinanie.pl

SKOKI SPADOCHRONOWE
poczujesz, co to jest wolność

Lecisz z prędkością ponad 200 km/h do momentu, aż rozwinie się nad tobą czasza. A wtedy płyniesz w powietrzu jak ptak. Pod stopami masz cały świat, chmury na wyciągnięcie ręki. Każda komórka twojego ciała czuje radość i wolność. Wystarczy, że poczujesz to raz – skacząc ze spadochronem pod okiem instruktora albo z nim w tandemie. Będziesz chciała zapisać się na szkolenie spadochronowe, zdać egzamin państwowy i mieć świadectwo kwalifikacji skoczka.

TU SIĘ SKACZE, CZYLI STREFY ZRZUTU 
- CHRCYNNO K. NASIELSKA Szkoła Spadochronowa AFF,  skydive.pl ?NOWY TARG  skoczek.com.pl
- OSTRÓW WIELKOPOLSKI Szkoła spadochronowa SkyLive,  spadochron.pl

POSZUKIWANIE SKARBÓW
staniesz się Indianą Jonesem

Kufry ze starymi dokumentami, biżuteria, monety, ukryte w ziemi okruchy historii. Marzyłaś kiedyś, by ich poszukiwać? Teraz możesz te marzenia realizować. Eksplorację ułatwia technika, nowoczesne detektory potra ą nawet rozróżnić szlachetny kruszec od zwykłego metalu. Rozpoczynając przygodę, warto przyłączyć się do kogoś, kto ma w tej dziedzinie jakieś doświadczenie, a jeszcze lepiej do zorganizowanej grupy. Trzeba też pamiętać o przestrzeganiu kodeksu poszukiwacza oraz o tym, że to wszystko, co w ziemi, należy do państwa. Wartościowe znaleziska należy zanieść do muzeum. Ale przecież nie chodzi o to, by się wzbogacić, lecz by poczuć dreszcz emocji poszukiwań.

TU SĄ INFORMACJE DLA POSZUKIWACZY
- CAŁA POLSKA  poszukiwanieskarbow.com; poszukiwania.pl
- GÓRY SOWIE wyprawy.poszukiwania.pl