Agnieszka Woźniak-Starak uczci pamięć męża na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Agnieszka Woźniak-Starak od śmierci męża zniknęła z życia publicznego. Jednak jak podaje magazyn "Flesz" dziennikarka pojawi się na trwającym 44. Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie premierę będzie miał ostatni film wyprodukowany przez Piotra Woźniaka-Starak - "Ukryta gra". To będzie wyjątkowa okazja, żeby uczcić pamięć zmarłego producenta.

Chęć obecności zgłosiło aż 60 osób związanych z produkcją lub producentem. Swój udział zapowiedziała także Agnieszka Woźniak-Starak - powiedziała Magdalena Jacoń, rzeczniczka prasowa festiwalu.

Obecność na tym wydarzeniu byłaby pierwszym publicznym wyjściem Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci męża.

Agnieszka Woźniak-Starak wzruszająco o mężu

Dziennikarka i prezenterka kilka dni temu zamieściła wzruszający wpis o swoim mężu. "Piotrka nie ma, ale zostawił mi mnóstwo miłości i najlepszych ludzi na świecie. Rodzinę, przyjaciół, którzy nawet przez chwilę nie dają mi poczuć, że jestem sama. Wasza troska, ten wspólny czas, niekończące się rozmowy, często do rana, są dla mnie bezcenne." - napisała na swoim Instagramie kilka dni temu Agnieszka Woźniak-Starak i podziękowała za olbrzymie wsparcie, jakie otrzymała i otrzymuje w tym trudnym czasie.

"Nie wiem, co będzie, ale wiem jedno, mam wielkie szczęście, że na swojej drodze spotykam takich ludzi" - zakończyła swój wpis Agnieszka Woźniak-Starak.

Ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka: "Ukryta gra"

Podczas 44. Festiwalu Filmowego w Gdyni swoją premierę będzie miał film "Ukryta gra". To ostatni film wyprodukowany przez Piotra Woźniaka-Staraka i jego firmę  Watchout Studio.

Film "Ukryta gra" powalczy w konkursie głównym o Złotego Lwa obok takich filmów jak: "Boże Ciało" Jana Komasy (film będzie reprezentował Polskę w walce o Oscary 2020), "Obywatel Jones" Agnieszki Holland, "Ciemno, prawie noc" Borysa Lankosza" czy "Kurier" Władysława Pasikowskiego.

O tym, czy ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka zdobędzie Złotego Lwa dowiemy się na zakończenie festiwalu w Gdyni. Przypomnijmy, że festiwal rozpoczął się 16 września i potrwa do 21 września. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali.

Film "Ukryta gra" - o czym jest?

Film "Ukryta gra" w reżyserii Łukasza Kośmickiego przenosi nas do lat sześćdziesiątych. U szczytu kryzysu kubańskiego amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch, mający powstrzymać konflikt nuklearny.

W rolę matematyka wciela się Bill Pullman, a partnerować mu będą: Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek, James Bloor, Aleksiej Sieriebriakow, Corey Johnson, Nicholas Farrell, Jewgienij Sidichin.

Film "Ukryta gra" jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera. 

"Ukryta gra" - zwiastun filmu