Agnieszka Woźniak-Starak współprojektantką kolekcji VICHER x AWS „Zocha” AW 21/22

Dla duetu sióstr VICHER jedna muza to za mało. Ich nowa, długo wyczekiwana kolekcja zainspirowana była współczesną ikoną stylu – Agnieszką Woźniak-Starak i wybitną artystką 20-lecia międzywojennego, Zofią Stryjeńską. To, co obie kobiety łączy, to odwaga i buntowniczy charakter oraz kolory, którymi kochają się otaczać. Co ważne, Agnieszka Woźniak-Starak jest współprojektantką kolekcji VICHER x AWS „Zocha” Capsule Collection – AW 21/22. „Agnieszka jest dla nas muzą, to współczesna bogini, obdarzyła nas zaufaniem i to było bardzo ważne w trakcie tej współpracy", mówią siostry Inez i Katarzyna, projektantki VICHER. 

"A ZOCHA to silna osobowość, artystka totalna. Takie kobiety są nam bliskie. Stryjeńska, aby studiować malarstwo przebierała się w męskie ubrania, bawiła się tym doskonale do czasu, kiedy nie została zdemaskowana. Cóż za upór, odwaga i bezkompromisowa miłość do sztuki! To nas fascynuje.", tłumaczą swój wybór. 

 

Dlaczego znana prezenterka zdecydowała się na współpracę z duetem VICHER?

Dlaczego znana prezenterka zdecydowała się na współpracę z duetem VICHER? Jak sama przyznaje na Instagramie - z miłości do mody. Gwiazda niejednokrotnie była widziana w projektach marki zdolnych sióstr i za każdym razem wzbudzała podziw. W projektach VICHER zdecydowanie nie da się przejść niezauważoną, a Agnieszka Woźniak-Starak lubi się wyróżniać i podkreślać ubraniem swój buntowniczy charakter

"Na pewno nie lubię nudy. Dlatego tak chętnie noszę ubrania Vicher, jednej z najbardziej oryginalnych marek na polskim rynku. Zakochałam się w ich projektach parę lat temu i tak już zostało, aż pewnego dnia pomyślałam - a może siostry Vicher, Inez i Kasia, zgodziłyby się na wspólną kolekcję? Nawet się wtedy nie znałyśmy, zapytałam, zgodziły się natychmiast. Po pierwszym spotkaniu wiedziałyśmy już, że musimy to zrobić, a potem wszystko potoczyło się błyskawicznie".

VICHER x AWS „Zocha” AW 21/22: co znajdziemy w kolekcji?

"Dziś z wielką przyjemnością przedstawiam Wam naszą wspólną kolekcją „Zocha”, kolorową jak obrazy Zofii Stryjeńskiej, niezwykłej kobiety i jednej z moich ulubionych artystek", napisała dumna gwiazda na swoim instagramowym profilu w dniu premiery kolekcji, którą stworzyła z duetem VICHER.

"W naszej kolekcji znajdziecie motywy z prac Stryjeńskiej, szczyptę Podhala, w końcu artystka spędziła w Zakopanem szmat życia, a moja słabość do gór również nie słabnie. Będzie wariacja na temat stroju do jazdy konnej, wiadomo! A wszystko w klimacie moich ukochanych lat 70. Krótko mówiąc, mam nadzieję, że Wam się spodoba!", napisała Woźniak-Starak.

W kolekcji znajdziemy charakterystyczne dla duetu VICHER „dmuchane” rękawy, falbany, dzianinowe grubo tkane swetry, zdecydowane linie. Jest denim i hafty, a w kontraście do nich jedwab i plisy. W tej kolekcji nie zabrakło przede wszystkim koloru inspirowanego sztuką ludową Podhala: jest denimowy błękit electric blue, ciemniejszy baltic blue oraz granat, soczysta zieleń i lila w nowym, nieco jaśniejszym wydaniu. Tłem do mocnej palety kolorów są neutralne barwy: wyblakły beż, toffi, biały i czarny, o których projektantki mówią, że "służą po to, by wziąć oddech przed kolejnym aktem feerii kolorów". Zasadą VICHER jest wręcz punkowe podejście do koloru. Ma być ekspresja i ekscentryzm – tak jak w życiu i twórczości Stryjeńskiej, artystki genialnej, ale nieco zapomnianej, królowej koloru, zauroczonej rodzimym folklorem, obrzędami, słowiańską mitologią, które doskonale trawestowała w swoich dziełach. 

Więcej zdjęć kolekcji VICHER x AWS „Zocha” AW 21/22 znajdziecie w naszej GALERII.

Zobacz także: