Agnieszka Włodarczyk nie ochrzci syna

Agnieszka Włodarczyk w lipcu tego roku po raz pierwszy została mamą. Aktorka i jej partner, triathlonista Robert Karaś, wybrali dla syna nietypowe imię - Milan. Gwiazda zapytana o chrzest syna odpowiada krótko: 

Jak Milan dorośnie to sam zdecyduje czy tego chce. Szkoda, że mnie nikt o zdanie nie spytał

Taką samą decyzję podjęła Zofia Zborowska. "To, na co się nie godzę, to chrzest i komunia. Bo jak dla mnie takie decyzje powinny być podejmowane świadomie i bez stresu. A w obydwu przypadkach, mam wrażenie, że dzieci są bardziej zestresowane niż na maturze". Podobnie postanowiła Lara Gessler. Córka znanej restauratorki nie planuje chrzcin swojej rocznej córki Nany. "Jeśli zdecydujemy się świętować, to po prostu spontanicznie zaprosimy przyjaciół i rodzinę" - zadeklarowała Lara.

Jedna z największych polskich blogerek i influencerek, Maffashion zapytana o chrzest syna, którego ojcem jest Sebastian Fabiański wyznała: "Bez ciśnienia. Może ochrzcimy, a może sam kiedyś o tym zadecyduje. Mam dylemat. Wiadomo to rodzic wybiera przedszkole, pierwszą szkołę i całą masę innych rzeczy. W kwestii chrztu mam jednak duży dylemat. Najchętniej poczekałabym aż mój syn będzie starszy, świadomy otaczającego go świata, tego co się dzieje i sam podejmie decyzję o swojej wierze".

Dlaczego rodzice nie chrzczą dzieci?

Coraz więcej Polaków decyduje się zrezygnować z chrztu swoich dzieci. Powodów jest kilka. Najczęściej podawanym argumentem jest chęć dania dziecku wyboru - rodzice często uważają, że dziecko samo powinno podjąć decyzję na temat wiary gdy dorośnie. Wiele osób rezygnuje z chrztu ze względu na swoje poglądy - rodzice, którzy są ateistami i nie zgadzają się z religią katolicką, nie chcą wychowywać swoich maluchów w tej wierze. Nieraz bywa również tak, że ksiądz odmawia ochrzczenia dziecka, którego rodzice nie są małżeństwem lub matka wychowuje pociechę samotnie.