Kim jest Agnieszka Kaczorowska?

Agnieszka Kaczorowska urodziła się 16 lipca 1992 roku w Warszawie, a więc w tym roku obchodzić będzie 30. urodziny! Jak podają media, jej wzrost to 164 cm. Jest tancerką, choreografką, aktorką i prezenterką telewizyjną. Ma starszą siostrę Jolantę i starszego brata Pawła. Kaczorowska  tańczyć zaczęła w wieku sześciu lat. To wtedy rodzice zapisali ją na lekcje tańca towarzyskiego. Z Pawłem Milcarzem zdobyła później tytuł młodzieżowych mistrzów Polski w stylu latynoamerykańskim. Aktorka ukończyła XXI Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie. Wkrótce później udała się na studia na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej, które była zmuszona zawiesić z powodu licznych propozycji zawodowych. Kaczorowska karierę aktorską zaczęła, kiedy dołączyła do obsady serialu "Klan". To właśnie z roli Bożeny jest dzisiaj znana najbardziej widzom. 

Prywatnie Agnieszka Kaczorowska jest żoną Macieja Peli. Para w 2019 roku przywitała córkę Emilię. Dwa lata później na świat przyszła drugie dziecko pary - córka Gabriela. W ostatnim czasie o aktorce dużo mówiło się w mediach z powodu jej kontrowersyjnego wpisu na Instagramie. Gwiazda podkreślała w nim, że jest estetką i dziwi ją zbyt skrajne obecnie pojmowanie haseł body positivy, a tym samym "moda na brzydotę". 

Agnieszka Kaczorowska: osiągnięcia i kariera taneczna

Agnieszka Kaczorowska jest niezwykle utalentowaną tancerką i choreografką. Gwiazda tańca zaczęła uczyć się, kiedy miała zaledwie sześć lat. Dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu zdobyła najwyższą klasę "S" w tańcu standardowym i towarzyskim. Jej pierwszymi partnerami tanecznymi byli Karol Gaweł i Jan Borecki. Z kolejnym, Pawłem Milcarzem, tańczyła od 2007 do 2009 roku. Wspólnie zdobyli tytuł młodzieżowych mistrzów Polski 2009 w stylu latynoamerykańskim. Jej kolejnym partnerem tanecznym był Paweł Tekiela, z którym w 2010 roku zdobyła tytułu mistrzów Polski w kategorii młodzieżowej i młodzieżowych mistrzów świata w stylu latynoamerykańskim. Para zajęła także trzecie miejsce na mistrzostwach Europy. W sezonie 2010-2011 partnerował jej Kostantyn Samarskyi. 

Taneczny talent i sukcesy gwiazdy zwróciły uwagę producentów programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". W 2014 roku celebrytka dołączyła do show jako trenerka. W ciągu czterech lat jej partnerami tanecznymi byli m.in. Rafał Maślak, Nikodem Rozbicki, Antek Smykiewicz czy Łukasz Kadziewicz. Z piosenkarzem Antkiem Smykiewiczem wygrała finał trzeciej edycji programu. W 2017 roku Kaczorowska otworzyła własną szkołę tańca "Danceworld by Agnieszka Kaczorowska", którą musiała zamknąć trzy lata później z powodu pandemii koronawirusa. 

ZOBACZ:

Kariera aktorska Agnieszki Kaczorowskiej

Portfolio aktorskie Agnieszki Kaczorowskiej nie jest rozbudowane. Gwiazda swoją przygodę na małym ekranie zaczęła w wieku przedszkolnym, kiedy dołączyła do obsady serialu "Klan". To właśnie dzięki roli Bożenki, córki Ryszarda i Grażyny Lubiczów, jest dzisiaj najbardziej znana telewidzom. Kaczorowska zagrała także kilka epizodycznych ról w innym popularnym polskim serialu - "Na dobre i na złe". Na scenie zadebiutowała w 2016 r., kiedy wcieliła się w Annę w spektaklu "Kochanie na kredyt" w reżyserii Olafa Lubaszenki. Aktorka zastąpiła wtedy spodziewającą się dziecka Agnieszkę Sienkiewicz. 

Rodzina i życie prywatne Agnieszki Kaczorowskiej

Agnieszka Kaczorowska to gwiazda, która chętnie korzysta z mediów społecznościowych i udziela wywiadów dotyczących jej życia prywatnego. Tancerka ma konta na takich platformach jak Instagram i Youtube. Kanał założyła sześć lat temu. Na początku publikowała nagrania układów tanecznych, a z czasem zaczęła dodawać bardziej personalne filmy, w których opowiada o m.in. o macierzyństwie i pielęgnacji. 

Pełne nazwisko aktorki to od 2018 roku Agnieszka Kaczorowska-Pela. Tancerka poznała przyszłego męża, także tancerze, w 2017 roku. 8 września 2018 roku para była już po ślubie.

Fot. Agnieszka Kaczorowska z mężem Maciejem Pelą

26 lipca 2019 r. Kaczorowska urodziła pierwszą córkę Emilię. Drugie dziecko przyszło na świat w 2021 roku. Córka Agnieszki Kaczorowskiej i Macieja Peli otrzymała imię Gabriela.

"To było coś niesamowitego i błyskawicznego! Za mną kompletnie inny poród niż 2 lata temu… taki wymarzony, upragniony. Taki poród po którym czuję się heroską!” – napisała wtedy w poście szczęśliwa mama dwóch córek.

Kaczorowska nigdy nie ukrywała, że od dawna marzyła o założeniu rodziny. 

- "Rzeczywiście ta rodzina była moim ogromnym marzeniem. To był taki cel, to było coś, co bardzo chciałam zrealizować i to się dzieje. Ja jestem za to bardzo wdzięczna, bo ta wdzięczność też powoduje twoje dobre samopoczucie i szczęście, nie ciągłe dążenie do czegoś kolejnego. Jednak można czuć się przed 30-tką kobietą spełnioną - mówiła tancerka w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską. 

Agnieszka Kaczorowska i "moda na brzydotę"

Od jakiegoś czasu o aktorce i tancerce głośno było w mediach nie z powodu jej osiągnięć czy nowych projektów. Kaczorowska wywołała burzę w sieci, kiedy w 2021 roku opublikowała bardzo kontrowersyjny post. Wpis aktorki dotyczący ruchu body positivity obił się szerokim echem. O co chodziło w aferze  #kaczorowskagate?

Tancerka opublikowała post na Instagramie, w którym zastanawia się skąd wziął się trend na brzydotę, która według niej "wynika z chęci przeciwstawieniu się instagramowemu pięknu, które narzuciło pewne standardy, a z drugiej ze zbyt skrajnego pojmowania takich haseł jak #bodypositive". 

- "Po co na siłę robić z siebie „taką zwyczajną”, zamiast „wyjątkową i niepowtarzalną”? Po co być „zmęczoną” i w tym taką „prawdziwą” jak można koncentrować się na swojej sile? Po co eksponować swoje wady, mówiąc o „dystansie” jak można po prostu je akceptować, żyć sobie z nimi spokojnie, a budować markę osobistą opartą na superlatywach? Nie rozumiem tego... ale rozumieć nie muszę" - napisała aktorka. 

Wpis tancerki oburzył internautów, którzy podkreślali, że "naturalność to nie brzydota". W kolejnym poście Kaczorowska postanowiła odnieść się do krytycznych komentarzy. Przeprosiła wtedy wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni jej słowami i podkreślała, że jej nie miała złych intencji.