Czym zajmuje się Agnieszka Jaskółka

Agnieszka Jaskółka jest polską aktorką niezawodową i modelką. Znana jest przede wszystkim ze swojej roli w filmie “Psy” w reżyserii Władysława Pasikowskiego oraz ze swoich ról epizodycznych w serialu “Teraz albo nigdy!” oraz filmie “Weekend”, który jest reżyserskim debiutem Cezarego Pazury. Rozgłos przyniósł jej również udział w 12. edycji programu rozrywkowego “Taniec z gwiazdami” produkcji TVN. 

Jaskółka jako modelka pracowała przede wszystkim za granicą. W ramach kontraktu mieszkała w Paryżu, San Francisco, Los Angeles i Chicago. W międzyczasie ukończyła studia prawnicze. Jak sama przyznaje, to właśnie praca modelki, w której była nieustannie wykorzystywana, podsunęła jej ten pomysł. Gwiazda wyznała też, że nadużycia ze strony pracodawców nie były jej jedynym problemem. W rozmowie z Faktem tak wspomina ten okres:

- Na własnej skórze doświadczyłam, co to znaczy zazdrość innych dziewczyn. Było podkradanie sobie rzeczy, rywalizacja i nieżyczliwe uwagi. Najgorsze są jednak tzw. stare dziadki, które na każdym kroku oferują ci pomoc. Dziewczyny, które wyjeżdżają jako nastolatki, często nie zdają sobie sprawy, co je czeka.

Udało jej się z powodzeniem zakończyć edukację, jednak mimo uzyskania dyplomu, jej marzeniem był powrót na ekrany. W 2009 roku zamieszkała na stałe w Polsce i planowała rozwijać się jako aktorka, w Fakcie powiedziała:

- Chciałabym jeszcze raz zagrać z Lindą, mimo że od wielu lat się z nim nie widziałam. Biorę lekcje aktorstwa u znanej w Polsce osoby. I choć przez ostatnie dwa lata zajmowałam się prawem, chcę znowu grać w filmach!

Niestety wielkie role nie nadchodziły, do czasu aż Władysław Pasikowski zwrócił się do Agnieszki z propozycją zagrania w filmie “Psy 3. W imię zasad” wtedy jednak aktorka niespodziewanie odmówiła, a w rolę Andżeli wcieliła się Magdalena Wojnarowska. Jaskółka nagle wycofała się z życia publicznego. Po raz ostatni pokazała się mediom w 2014 roku, kiedy to wzięła udział w gali Cyfrowej Rekonstrukcji filmu „Psy”. Od tamtej pory jej nazwisko zniknęło z gazet i portali internetowych. Gwiazda usunęła też wszystkie profile społecznościowe, jasno dając do zrozumienia, że kończy z życiem w blasku fleszy.

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz także:

Ile lat ma Agnieszka Jaskółka?

Agnieszka Jaskółka urodziła się 22 maja 1975 roku. Warto podkreślić jednak, że data ta nie jest na sto procent potwierdzona, ponieważ niektóre źródła podają rok 1978. Gdy w 2010 roku Agnieszka Jaskółka pojawić miała się w programie “Taniec z gwiazdami”, media podawały, że ma ona 32 lata. Sama zainteresowana twierdzi zaś, że kiedy grała w “Psach”, kręconych 1992 roku, miała 17 lat. Oznaczałoby to, że gwiazda ma 47 lub 44 lata.

Agnieszka Jaskółka wychowywała się w Warszawie i nie miała łatwego dzieciństwa, choć w rozmowie z Wirtualną Polską wspomina, że do pewnego momentu wszystko układało się dobrze:

- Wychowałam się na warszawskim Grochowie. Moje dzieciństwo było trochę takie dziadkowo-babciowe, ponieważ sporo czasu spędzałam w Rembertowie z dziadkami. Byłam szczęśliwym dzieckiem, do pewnego momentu...

Gdy miała 17 lat, w tragicznych okolicznościach straciła matkę, która została zamordowana podczas napadu rabunkowego. W wywiadzie dla Tygodnika “Takie jest życie”, gwiazda zdradza, że ona i jej siostra chorowały na depresję po tym strasznym wydarzeniu. Wyznaje również, że tragedia, jaka spotkała jej rodzinę, była w istocie nieszczęśliwym wypadkiem:

- Złodzieje byli zaskoczeni jej obecnością, obserwowali nasz dom i myśleli, że nikogo nie ma. Mama na nieszczęście zobaczyła ich twarze. Mieszkaliśmy w apartamentowcu, mama była dyrektorem finansowym w dużej firmie, a pieniądze, jak wszyscy w tamtych czasach, trzymaliśmy w skarpetach.

Agnieszka Jaskółka aktorka

Agnieszka Jaskółka rozpoczęła swoją karierę aktorską, jak sama twierdzi, w wieku 17 lat. Co ciekawe, na plan filmu “Psy” trafiła przypadkiem. 1992 roku została zauważona przez Lidię Popiel, która wypatrzyła dziewczynę w domu towarowym, gdzie ta pracowała jako hostessa. Agnieszka wzięła udział w zorganizowanej przez nią sesji zdjęciowej, a fotografie, które wtedy zrobiły, trafiły na stół Władysława Pasikowskiego. On zaś zaprosił dziewczynę na casting. Agnieszka wygrała go, nie mając żadnego przygotowania aktorskiego i dostała swoją pierwszą rolę.

Andżela z “Psów” jest młodziutką wychowanką domu dziecka, która staje się kochanką postaci Bogusława Lindy, a następnie zdradza go z jego najlepszym przyjacielem, granym przez Marka Kondrata. Krytycy i opinia publiczna byli zachwyceni nie tylko rolami dwójki doświadczonych aktorów, ale też młodej Agnieszki, która wyróżniona została podczas 17. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1992 nagrodą za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. W rozmowie z Wirtualną Polską tak wspomina swoją przygodę na planie:

- Byłam bardzo młodą dziewczyną, ale starałam się podejść do aktorskiego zadania z profesjonalizmem i dojrzałością, jakiej wówczas ode mnie oczekiwano. Dostałam od życia ogromną szansę i nie chciałam jej zaprzepaścić. Cała ekipa na czele z reżyserem, Władysławem Pasikowskim, stworzyła mi komfortowe warunki pracy, które kiedyś naprawdę były rzadkością. Na przykład podczas kręcenia scen intymnych na planie mogły przebywać wyłącznie osoby, które faktycznie były niezbędne. Poza tym w scenie, gdzie leżę nago w wannie, tak naprawdę miałam na sobie cielistą bieliznę. Wtedy to wiedziałam i pamiętam do dziś, że na planie „Psów” spotkałam wspaniałych ludzi.

Agnieszka Jaskółka zdradza również, że jej mama, która niestety nie doczekała premiery filmu, nie wiedziała o tym, w czym dokładnie gra córka. Dziewczyna obawiała się, że ze względu na swoje poglądy mogłaby zabronić jej udziału w produkcji. Portal Świat Seriali przytacza jej słowa:

- Ukrywałam przed nią, że to film ze scenami erotycznymi i taką ilością przekleństw. Mama była konserwatywna i za nic w świecie nie zgodziłaby się na moją Andżelę. Tylko tata był wtajemniczony, a mamie tłumaczyłam, że to film dla młodzieży.

TO CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESUJE:

Mąż Agnieszki Jaskółki

Agnieszka Jaskółka, kiedy związana była z TVN, pokazywała się publicznie z tajemniczym mężczyzną, który w tamtym czasie nazywany był jej narzeczonym. Portal Viva. pl, cytuje słowa gwiazdy, że jej partner jest “zaborczy, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu”. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami była aktorka poślubiła jednak innego mężczyznę - Marka Rachockiego, a ceremonia miała miejsce 22 kwietnia 2017 roku. Ponieważ jednak była gwiazda usunęła się w cień, również o jej wybranku nie wiadomo zbyt wiele. 

Agnieszka Jaskółka dzieci

Agnieszka Jaskółka od dawna już nie chwali się swoim życiem prywatnym w mediach, dlatego nie posiadamy żadnych sprawdzonych informacji o tym, czy ma dzieci, a jeśli tak to ile. W czasach kiedy jeszcze udzielała wywiadów, również rzadko dotykała kwestii rodzinnych, ani nie wspominała o tym, czy planuje potomstwo.