Agata Kulesza spotkała się Tomaszem Komendą i jego mamą

Agata Kulesza, która w filmie „25 lat niewinności” wcieliła się w rolę mamy niesłusznie skazanego na karę więzienia Tomasza Komendy. Aktorka spotkała się z Teresą Komendą i jej synem i jak wyznała w wywiadzie dla magazynu Viva, było to bardzo emocjonalne przeżycie. Rodzina pojawiła się na planie zdjęciowym drugiego dnia nagrań:

Spotkanie z kimś, kto przeszedł taką historię, traumę, zawsze jest trudne. Rozmawiając z Teresą zrozumiałam, że to piękną opowieść o sile macierzyńskiej miłości. Bo ona przez tych 18 lat nie przestała walczyć o sprawiedliwość dla Tomka, choć miała świadomość, że to walka z wiatrakami. Zastanawiałam się czy na jej miejscu umiałabym znaleźć siłę do wieloletniej walki, i nie potrafiłam udzielić samej sobie jednoznacznej odpowiedzi. Mówi się, że cierpienie uszlachetnia, ale nie widzę w nim nic szlachetnego. Nie obchodzi mnie, czy Teresa stała się przez tych 18 lat szlachetniejsza, wolałabym, żeby to wszystko się nie zdarzyło. - powiedziała Agata Kulesza

Aktorka przyznała, że praca nad filmem była dla niej wyjątkowym obciążeniem psychicznym. Już na zdjęciach próbnych „ryczała jak bóbr” i musiała je przerwać - co jak mówi zdarzyło jej się po raz pierwszy w karierze. Pierwszy pokaz „25 lat niewinności” również różnił się od innych produkcji z jej udziałem. Tu znów emocje wzięły górę, Agata Kulesza nie mogła powstrzymać łez:

Płakałam na sali kinowej jak dziecko, kiedy po raz pierwszy go oglądałam. Zazwyczaj na produkcje, w których sama występuję, patrzę bardzo technicznie, bo mam pewną "nadwiedzę", lecz tym razem potrafiłam odłączyć od świadomości, że na ekranie widzę siebie i Piotrka Trojana. Po prostu oglądałam wstrząsającą historię. Ona boli właśnie dlatego, że nie jest wymysłem scenarzysty, to się wydarzyło naprawdę.

”25 lat niewinności” nowy film o Tomaszu Komendzie 

„25 lat niewinności” w reżyserii Jana Holoubka to film o historii niesłusznie skazanego Tomasza Komendy. Mężczyzna w wieku 23 lat usłyszał wyrok 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo 15 letniej dziewczyny. Dopiero w 2018 roku, po 18 latach odsiadki uniewinniono go. Przez cały ten czas o sprawiedliwość walczyła jego matka - Teresa Komenda. W jej rolę wcieliła się Agata Kulesza, Tomasza Komendę zagrał Piotr Trojan. Na ekranie zobaczymy też m.in. Jana Frycza i Magdalenę Różczkę. Premiera odbędzie się 18 września.