Agata Kornhauser-Duda poprowadziła szkolną lekcję

Poniedziałek 18 stycznia to data, na którą czekało wielu uczniów klas młodszych, jak i... ich rodziców. To w ten dzień decyzją rządu maluchy uczące się w klasach I-III wróciły do nauczania stacjonarnego w szkołach. Z tej okazji jedną z lekcji w szkole podstawowej w Jabłonnnie poprowadziła Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama wraz Inspektorem Transportu Drogowego Alvinem Gajadhurem tłumaczyli najmłodszym zasady i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zajęcia w formie transmisji online przeprowadzono z Pałacu Prezydenckiego oraz z sali edukacyjnej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. 

Bardzo się cieszę, że mogę dziś wspólnie z wami wziąć udział w tej lekcji, tym bardziej że po dłuższej przerwie przyszliście dziś do szkoły i jest to doskonały moment, żeby przypomnieć sobie podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Każdy z was musiał dotrzeć dziś do szkoły czy to pieszo, czy jadąc z rodzicami samochodem, czy korzystając np. z autobusu. Większość z was, podstawowe zasady zapewne zna, ale dziś to jest bardzo dobry moment, aby je powtórzyć - tak rozpoczęła zajęcia Pierwsza Dama.

O czym uczyły się dzieci? Między innymi o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, sygnalizacji świetlnej, czy jeździe na rowerze. Sama Agata Kornhauser-Duda wyznała, że jest pod wrażeniem wiedzy maluchów, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach:

Jestem pod ogromnym wrażeniem waszej wiedzy. Jesteście odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i wszystkie wasze odpowiedzi oceniam celująco. Brawa dla was! 

Zobacz też: Kinga Duda nie pełni już funkcji doradcy prezydenta: co się stało?

Najmłodsi wrócili do szkół

W trakcie ferii zimowych rząd podjął decyzję o przywróceniu nauki stacjonarnej dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Jak powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, to „nieśmiały” i jedyny na ten moment krok, który możemy podjąć w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Choć ta decyzja ucieszyła wielu, eksperci są sceptyczni. Dr Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z koronawirusem  w rozmowie z Radiem Zet powiedział, że jego zdaniem powrót do nauki w szkołach nie jest bezpieczny i powinien być poprzedzony szczepieniem nauczycieli.