Żona prezydenta Andrzeja Dudy, Pierwsza Dama Agata Duda, stroni od publicznych wystąpień i rzadko zajmuje mocno stanowisko w sprawach dotyczących np. praw człowieka w kontekście praw kobiet. Podczas Czarnego Protestu i feministycznej burzy (to dopiero początek), która przeszła nad Polską, kiedy podniesiono temat zakazu aborcji i badań prenatalnych, Agata Duda też nie miała wiele do powiedzenia. Po prostu zniknęła z mediów publicznych na dłuższy czas.

Aktualnie jednak pozycja Pierwszej Damy jest coraz mocniejsza, a ona sama często występuje publicznie i udowadnia, że lubi sobie pożartować. Jeszcze niedawno Internet śmieszył mem, na którym pani Kornhauser-Duda wita się tanecznym gestem z biskupami. Zresztą żona prezydenta przekazała później zdjęcie dokumentujące tę zabawną sytuację na licytację WOŚP.

fot. materiały prasowe

Tym razem Agata Duda mocno dała się we znaki wizytującemu Polskę prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Podczas pożegnania z amerykańską parą prezydencką na Placu Powstańców Warszawy, Pierwsza Dama zignorowała wyciągniętą dłoń Trumpa i skierowała się od razu w stronę jego żony, Melanii Trump (notabene doskonale na tę okazję wystylizowanej). Jak można się domyślić, Donald Trump zadowolony z takiego obrotu sprawy nie był.

Gif, który powstał dzięki uważnym obserwatorom całego zajścia ma szansę stać się za chwilę hitem sieci. Polecamy go obejrzeć, z pewnością się uśmiechniecie.