Agata Duda w Japonii

Agata Duda reprezentowała Polskę podczas ceremonii intronizacji Cesarza Japonii.  W uroczystości wzięło udział ok. 2 tysięcy delegatów z prawie 190 krajów. Wśród gości obecni byli również: następca brytyjskiego tronu książę Karol, para królewska Hiszpanii, król Szwecji oraz następczyni  tronu, księżniczka Wiktoria, czy książę Albert z Monako.

Agata Duda na uroczystości intronizacji Cesarza Japonii: jak wyglądała?

Agata Duda na wizytę do Japonii wybrała dwie długie kreacje. Jedna z nich to długa jasna sukienka z lejącego materiału, do której Pierwsza Dama założyła srebrną długą marynarkę przewiązaną w talii szarfą. Całość stylizacji dopełniały dodatki: srebrne szpilki i mała torebka puzderko.

Na wieczorny bankiet Agata Duda założyła sukienkę w złociste wzory, do której dobrała złote szpilki i kremową torebkę. Widać, że Agata Duda dobrze się czuła w tych stylizacjach i pewnie kroczyła po czerwonym dywanie

Japonia ma nowego Cesarza

Cesarz Japonii Naruhito oficjalnie ogłosił we wtorek światu swoje wstąpienie na tron i ślubował wypełniać zapisaną w konstytucji rolę symbolu państwa. Jego ojciec abdykował 30 kwietnia bieżącego roku.

Przysięgam, że będę postępował zgodnie z konstytucją i wywiążę się z moich obowiązków jako symbolu państwa i jedności narodu Żywię nadzieję, że Japonia będzie dalej się rozwijać i przyczyniać się do przyjaźni i pokoju wśród społeczności międzynarodowej oraz do dobrobytu ludzi dzięki nieustającym wysiłkom i mądrości ludzkiej - powiedział podczas ślubowania cesarz Naruhito.

Ceremonia, w której uczestniczyła Agata Duda odbyła się w Pawilonie Seiden Pałacu Cesarskiego i stanowiła jedną z pięciu uroczystości intronizacyjnych należących, zgodnie z konstytucją Japonii, do czynności państwowych. Starszy syn Cesarza Akihito - Naruhito, został 126. cesarzem Japonii.

Jak Wam się podoba stylizacja Agaty Dudy w Japonii?

Poniżej kilka propozycji ubrań w stylu Agaty Dudy