Adele nie będzie koncertować?

W najbliższym czasie Adele wystąpi na czterech dużych koncertach na stadionie Wembley w Londynie. To ostatnie koncerty w ramach światowej trasy promującej płytę "25" i bardzo możliwe, że także ostatnie koncerty w karierze piosenkarki. W liście do fanów opublikowanym na Instagramie Adele zasugerowała, że nie będzie już więcej występować. Skąd taka decyzja? Adele twierdzi, że nie czuje się najlepiej, będąc w trasie, oraz ma wiele negatywnych doświadczeń związanych z koncertowaniem. Jednocześnie zapewnia, że wszystko, co do tej pory robiła, było przygotowywane z myślą o fanach, na których bardzo jej zależy.

Po 15 miesiącach w drodze i 18 miesiącach od wydania "25" zbliżamy się do końca. Podróżowaliśmy przez Wielką Brytanię i Irlandię, Europę, całą Amerykę, byliśmy w końcu także w Australii i Nowej Zelandii. Koncertowanie jest specyficzną rzeczą, która nieszczególnie mi leży. Jestem typową domatorką i bardzo cieszą mnie małe rzeczy. Dodatkowo dramatyzuję i mam straszne doświadczenia z trasy. Na ten moment to wszystko! Dałam 119 występów, a z tymi czterema to będzie 123, co było bardzo trudne, ale dało mi wielką przyjemność. Mam nadzieję, że miałam na was wpływ taki sam, jaki mieli moi ulubieni artyści na moje życie.

Adele podkreśliła, że to właśnie w Londynie chciała wystąpić po raz ostatni w życiu. Napisała też słowa, które można zrozumieć jako pożegnanie z fanami.

Chciałam zagrać swoje ostatnie koncerty w Londynie, ponieważ nie wiem, czy kiedykolwiek znowu ruszę w trasę i chciałam, żeby mój ostatni raz był w domu. Dziękuję wam, że przyszliście, za waszą niesamowitą miłość i sympatię. Będę o tym wszystkim pamiętać do końca życia. Kocham was.

Czy to oznacza, że już nigdy więcej nie zobaczymy Adele na żywo? To byłaby wielka strata! Fani nie tracą jednak nadziei na kolejne koncerty Adele, zwłaszcza że podobne sugestie o zaniechaniu tras koncertowych pojawiały się już wcześniej - w marcu podczas występów Adele w Nowej Zelandii.

 

Photo by Traci @tracii_m Translation by @wannabeadkins Adele @Adele's letter from her your book! "So this is it after 15 months on the road and 18 months of 25 we are at the end. We have taken this tour across uk+ Ireland, throughout Europe, all over America and I finally got to go to Australia and New Zealand too. Touring is a peculiar thing, it doesn't suit me particularly well. I'm a real homebody and I get so much joy in the small things. Plus I'm dramatic and have a terrible history of touring. Until now that is! I've done 119 shows and these last 4 will take me up to 123, it has been hard out an absolute thrill and pleasure to have done. I only ever did this tour for you and to hopefully have an impact on you the way that some of my favourite artist have had on me live. And I wanted my final shows to be in London because I don't know if I'll ever tour again and so I want my last time to be at home. Thank you for coming, for all of your ridiculous love and kindness. I will remember all of this for the rest of my life. Love you. Goodnight for now" Adele #Adele #Adelettes #AdeleLive2017

Post udostępniony przez Adelettes©® (@adelettes) 28 Cze, 2017 o 8:16 PDT