Adam Słodowy żyje. Doniesienia medialne o śmierci słynnego autora i prowadzącego popularnego w czasach PRL programu telewizyjnego "Zrób to sam" okazały się nieprawdziwe. Informację o śmierci Adama Słodowego zdementował po południu wnuk siostry Adama Słodowego. O odejściu w wieku 95 lat ikony Telewizji Polskiej jako pierwszy poinformował w piątek serwis Interia. Redakcja portal twierdzi, że otrzymała tę wiadomość z dwóch niezależnych źródeł. Informacje okazały się jednak nieprawdziwe.

Na pewno jest to fałszywa informacja. Moja mama rozmawiała z jego małżonką i mówiła, że wszystko jest w porządku, więc to jest pewna informacja - powiedział Maciej Rozbicki w rozmowie z Radiem Poznań.

Kim jest Adam Słodowy prywatnie i zawodowo?

Adam Słodowy przyszedł na świat 3 grudnia 1923 roku w Czarnkowie (woj. wielkopolskie). W czasie okupacji niemieckiej pracował w fabryce. Pod koniec wojny, w 1944 roku zgłosił się do wojska. Został oficerem artylerii w Szczecinie. W latach 50. wykładał w Oficerskiej Szkole Artylerii Przeciwlotniczej w Koszalinie, a później w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Uzyskał tam stopień majora. Po opuszczeniu wojska stał się sławnym popularyzatorem majsterkowania. Pracę przy programie telewizyjnym "Zrób to sam" rozpoczął w 1959 roku i kontynuował ją przez 24 lata. W sumie nakręcił 505 odcinków.

Adam Słodowy napisał wiele książek na temat majsterkowania i motoryzacji, ale także scenariusze do takich znanych seriali animowanych dla dzieci, jak "Pomysłowy Dobromir" i "Pomysłowy wnuczek". W 1974 roku odznaczono go Orderem Uśmiechu. Pisał także prozę. W 1993 roku wydał zbiór opowiadań pt. "Diabły drzemią na ścianach".

Na emeryturze brał udział w kampaniach reklamowych. Od końca lat 90. był ambasadorem na Polskę sieci marketów budowlano-remontowych Castorama. Adam Słodowy mieszka w Warszawie ze swoją żoną, Bożeną.

Zobacz zdjęcia Adam Słodowego w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Magda Mołek i Marcin Meller odchodzą z Dzień Dobry TVN. Wiemy, co będą teraz robić

Zobacz także: