Abelard Giza i Jacek Stramik będą gośćmi Kuby Wojewódzkiego we wtorek, 16 października. Panowie, którzy są znanymi i uznanymi kabareciarzami, zasiądą na kanapie u Wojewódzkiego obok aktorki Magdaleny Boczarskiej. Giza i Stramik będą promować u Kuby swoją najnowszą, wspólną książkę "Łapy precz od żartów". O czym jest? I przede wszystkim - kim są Abelard Giza i Jacek Stramik? Co o nich wiemy? Jakie sukcesy mają na koncie? SPRAWDŹ poniżej.

Kim jest Abelard Giza? Kabaret, film, wiek, żona, dzieci

Abelard Giza urodził się 15 września 1980 w Pruszczu Gdańskim. W tym roku skończył zatem 38 lat. Giza jest wnukiem malarza, prof. Hugona Laseckiego, i starszym bratem malarza Hugo Gizy. Abelard jest z zawodu reżyserem teatralnym i filmowym, scenarzystą oraz stand-uperem. Od 2007 roku działa w Grupie Impact. Jest też członkiem grupy teatralnej Muflasz. Abelard Giza współtworzył scenariusze do takich komedii, jak "Juliusz", "Swing", "W stepie szerokim" czy "Towar". Niektórzy kojarzą go także ze współpracy z Kabaretem Limo, którego był współzałożycielem. Abelard Giza jest żonaty z fotografką, z którą ma dwie córki: Idę i Mię. Rodzina Gizów mieszka w Pruszczu Gdańskim. Gizę na Instagramie śledzi ponad 30 tys. osób.

Abelard Giza - skandal

W 2013 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę finansową w wysokości 5000 zł na Telewizję Polską za przekroczenie granicy swobody wypowiedzi. Chodziło o Abelarda Gizę i jego występ w programie Dzięki Bogu już weekend „Tylko dla dorosłych”. W skeczu Giza żartował z papieża, czym uraził uczucia religijne niektórych widzów.

Ze względu na ciemny odcień karnacji, a także obco brzmiące imię i nazwisko, pojawiły się plotki, że Abelard Giza jest Arabem. Tymczasem komik jest Polakiem, rodowitym gdańszczaninem.

Kim jest Jacek Stramik? Blog, Instagram, stand-up

Jacek Stramik to polski komik i satyryk. Stramik występował w takich stand-upach, jak "Powrót do łona", "Polski Bus i polskie kobiety" czy "Intymność". Jacek Stramik prowadzi bloga standupfestiwal.pl. Ostatni wpis artysty zamieszczony został 16 lutego tego roku. Komik obecny jest też w mediach społecznościowych. Na Instagarmie znajdziecie go pod nickiem @jacekstramik.

Abelard Giza i Jacek Stramik – książka

W środę 17 października 2018, odbędzie się premiera wspólnej książki Abelarda Gizy i Jacka Stramika "Łapy precz od żartów". O czym będzieich pierwsza wspólna publikacja?  

Stramik i Giza robią streaming z rzeczywistości co dwie doby. Jeden jest anarchistą i abnegatem, testującym wszystkie dostępne i te mniej dostępne na rynku używki. Uderza w świętości, bo to pobudza intelekt. Drugi tłumaczy i tonuje – i choć jest równie ironiczny, to jednak najwyżej stawia rodzinę i dzieci. Sceniczny duet doskonały i mieszanka wybuchowa na papierze. Geje, aborcja, eutanazja. Rasizm, szowinizm i celebryci. Narkotyki, głupota polityków, medialne kompromitacje. Życiowa beznadziejność, sceniczna sprzedajność i permanentne niewyspanie. Nędza social mediów, celebrytoza w oparach mefedronu i satyryczne know-how. Kerouac, Palahniuk, Hunter S. Thompson i Paulo Coelho. Netflix, serialoza, hotelowy kac i patostreaming. Palce lizać! – tak na swojej stronie zachęca do lektury książki jej wydawca, Wielka Litera.

Abelard Giza i Jacek Stramik u Kuby Wojewódzkiego - gdzie i kiedy oglądać?

Abelard Giza i Jacek Stramik u Kuby Wojewódzkiego wystąpią już dziś. Premiera odcinka: 16 października 2018 o godzinie 22:30 na antenie TVN. Zapowiedź znajdziecie poniżej:

Zobacz także: