O tym, że Abba planuje reaktywację, a członkowie legendarnej grupy są gotowi do tego, by znów szturmem wkroczyć na muzyczną scenę, wiadomo było od jakiegoś czasu. Dziś światło dzienne ujrzała kolejna informacja: Bjorn Ulvaeus, czyli wokalista i współzałożyciel zespołu zdradził, że jeszcze jesienią tego roku Abba zadebiutuje z nowym materiałem!

Beth Gibbons, liderka Portishead zaśpiewała po polsku!

W zeszłym roku ogłoszono, że po ponad 3,5 dekady od ostatniego występu Abba znów wchodzi do studia. Dwa nowe utwory czyli „Don’t shut me down” i „I still have faith in you” miały zostać oddane w ręce słuchaczy jeszcze przed Bożym Narodzeniem, ale w ostatniej chwili przełożono premierę na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Ulvaeus miał o nowym materiale powiedzieć, że będzie dokładnie taki, jakiego fani grupy mogliby oczekiwać. Jeden z utworów ma mieć charakter bardziej uniwersalny i jest z typu nostalgicznych, skłaniających do refleksji, za to drugi to typowo taneczny kawałek.

Niesamowita energia obu wokalistek, czyli Agnethy Faltskog i Anni-Frid Lyngstad sprawia, że nawet najsmutniejszy utwór potrafi podnieść na duchu. To się dzieje organicznie, nie jest zaplanowane czy stworzone celowo, by wywołać taki efekt. One takie po prosu są”. – skomentował Ulvaeus

Członkowie kultowego zespołu spotkali się po latach w 2018 roku także z innego powodu – w najbliższym czasie zespół wyruszy w wirtualną trasę. Dla fanów to niezła gratka, zwłaszcza że zgodnie z zapowiedzią zespołu, na koncert live nie ma na co liczyć. Ten w wersji wirtualnej będzie można zobaczyć już po tym, jak nowa płyta pojawi się na sklepowych półkach.

Jesteście ciekawi nowego materiału kultowej szwedzkiej grupy? Kupicie nową płytę Abby?