Niesamowita Madonna Buder 

Madonna Buder urodziła się w 1930 roku w Missouri, w wieku 23 lat podjęła decyzję o wstąpienia do zakonu. Po latach w zakonie katolickim, wraz z innymi siostrami postanowiła odłączyć się i założyć własną wspólnotę, która pozwalałaby na większą swobodę w życiu codziennym. Tak powstały Siostry Wspólnoty Chrześcijańskiej. 

„Żelazna Siostra” ćwiczyć zaczęła szukając odprężenia. Na początku był to bieg wokół kościoła, z czasem Buder odkryła pobliskie jezioro, w którym doskonaliła umiejętności pływackie. Czas dzieliła między sport, a misję - regularnie odwiedzała osadzonych w więzieniu, aby czytać im Biblię.

Siostra swoją przygodę ze sportem rozpoczęła dopiero w wieku 48 lat, a zaledwie 4 lata później ukończyła swój pierwszy triathlon w Irlandii. W wieku 55 lat, ukończyła Ironman Triathlon, uznawany za jeden najcięższych konkursów. W wieku 86 lat natomiast, dokonała niemal niemożliwego - ukończyła Ironman Canaria Ironman w 16 godzin i 32 minuty, stając się światową rekordzistką w swojej kategorii wiekowej. Siostrą Buder zaczęły interesować się światowe media, co zaowocowało propozycją współpracy z Nike. Firma w ramach kampanii „Unlimited Youth” wypuściła w 2016 roku krótki spot reklamowy, w którym pokazała dzień z życia niezwykłej zakonnicy: 

Zobacz też:

„Iron Nun” inspiruje kobiety na całym świecie

Madonna Buder jest przykładem na to, że nigdy nie jest za późno na znalezienie swojej pasji. Siostra do tej pory ukończyła 45 konkursów Ironman i aż 366 triathlonów i wciąż jest aktywna! To niesamowita inspiracja dla setek tysięcy kobiet (i nie tylko) na całym świecie. Siostra Buder radzi, aby mimo chwil zwątpienia nie poddawać się i podkreśla, że jej kariera sportowa pełna była wzlotów i… bolesnych upadków:

 Miałam złamane żebra, złamanie biodra w dwóch miejscach, sześć razy prawe ramię i dwa razy lewe, a do tego wiele razy połamane palce u rąk i nóg.  Ale tak długo, jak Bóg daje ci zdrowie, nie ma powodu, aby przestać –  mówiła w amerykańskiej stacji ABC.

Co pomaga „Żelaznej Siostrze” zachować tak wspaniałą formę? Zdrowa dieta, bogata w warzywa, białko i węglowodany, a także pozytywne myślenie - „Jeśli przestaniesz myśleć o swoim wieku i obudzisz się jako nastolatka, wtedy zaczniesz się tak zachowywać” - przekonuje seniorka.