Bajki świąteczne dla dzieci

Boże Narodzenie to czas, kiedy z chęcią sięgamy po świąteczne filmy, a także zasiadamy z dziećmi i nadganiamy bajki świąteczne.

Kto z nas nie lubi poczuć magii świąt, która szczególnie w bajkach dla najmłodszych jest mocno pokazana. Nic dziwnego, że nasze pociechy tak bardzo lubią oglądać bajki świąteczne. To nie tylko świetny pomysł na to, żeby nasze dzieci się nie nudziły kiedy jesteśmy w wirze świątecznych przygotowań. To również niezwykła lekcja dla naszych maluchów; lekcja niesienia pomocy innym, czynienia dobra i pomagania. To niezwykła magia, która zaszczepiona w najmłodszych latach, pozostanie z nimi na długo. Kto wie, czy nie na zawsze. My dotąd pamiętamy bajki świąteczne z naszego dzieciństwa: "Opowieść wigilijna" czy "Ekspress polarny". Teraz nadszedł czas, żebyśmy pokazali je naszym dzieciom.

Bajki świąteczne dla dzieci: "Opowieść wigilijna"

Przepiękny i wzruszający animowany film „Opowieść wigilijna” powstał na podstawie powieści Karola Dickensa o tym samym tytule. To magiczna opowieść o samotniku Ebenezerze Scroog'u, który stroni od ludzi, a Święta Bożego Narodzenia to dla niego prawdziwa katorga. Niespodziewanie w Wigilię samotnika odwiedza zjawa, którą okazuje się dawny wspólnik Marley. Dalsze losy Scrooga przebiegają w naprawdę niesamowity sposób. 

Bajki świąteczne dla dzieci: "Kronika świąteczna"

To propozycja dla trochę starszych dzieciaków. Brat i siostra przypadkowo niszczą sanie Świętego Mikołaja. Teraz muszą rzucić wszystko i pomóc poszkodowanemu, który celne riposty rozdaje równie sprawnie jak prezenty. „Kronika świąteczna” to film przygodowy stworzony przez producenta Chrisa Columbusa („Kevin sam w domu”, „Harry Potter”) i reżysera Claya Kaytisa („Angry Birds”). Tej szalonej nocy Kate i Teddy pracują razem z Mikołajem — jakiego jeszcze nie znaliście — i jego lojalnymi elfami, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno.

Bajki świąteczne dla dzieci: "Pan Jungle i świąteczna podróż"

Pan Jangle i świąteczna podróż” to muzyczna przygoda i niesamowita wizualna uczta dla całej rodziny. Opowieść osadzona jest w tętniącym życiem urokliwym miasteczku, w którym legendarny twórca zabawek Jeronicus Jangle (laureat Oscara Forest Whitaker) tworzy pełne magii i fantazji wynalazki. Jednak kiedy zaufany czeladnik kradnie jego najwspanialsze dzieło. Całą sytuację może uratować tylko równie bystra i pomysłowa wnuczka pana Jangle. Czy dawno zapomniany wynalazek pomoże jej uleczyć stare rany i rozbudzić magię, którą każdy i każda z nas nosi w swoim sercu? W filmie usłyszymy nowe utwory Johna Legenda, Philipa Lawrence’a i Davy’ego Nathana, a także piosenkę „This Day” w wykonaniu Ushera i Kiany Ledé.

Zobacz także: Filmy świąteczne na Netflix. To właśnie te filmy zawsze wprowadzają nas w magię świąt

Bajki świąteczne dla dzieci: "Klaus"

W te Święta poznaj historię nietypowej przyjaźni, dzięki której narodziła się pewna legenda. Klaus to tajemniczy stolarz, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnej roboty zabawek. Pewnego dnia rodzi się przyjaźń między nim a pewnym studentem, który zostaje przeniesiony na mroźną wyspę gdzie mieszkańcy są ze sobą skłóceni. To piękna świąteczna opowieść o tym, jakie cuda może zdziałać magia przyjaźni.

Zobacz także:

Bajki świąteczne dla dzieci: "Przyjaciel Świętego Mikołaja"

Święty Mikołaj oraz jego nowy przyjaciel, Łapa, dowiadują się, że dzieci na całym świecie przestały czerpać radość ze Świąt Bożego Narodzenia. Wyruszają więc w podróż do Nowego Jorku, aby to zmienić. Podczas wyprawy Święty Mikołaj traci jednak pamięć! Łapa wraz z sierotką o imieniu Quinn, jej nowym przyjacielem Willem oraz wspaniałą grupą gadających psiaków będą musieli sami uratować święta!

Bajki świąteczne dla dzieci: "Kubuś Puchatek – Puchatkowego Nowego Roku"

Podczas noworocznego odliczania Królik oznajmia, iż opuszcza Stumilowy Las, gdyż irytują go zachowania znajomych. Pragnąc zatrzymać przyjaciela, Kubuś i reszta obiecują, że się zmienią.

Bajki świąteczne dla dzieci: "Renifer Niko ratuje Święta"

Małego renifera Niko samotnie wychowała mama, ponieważ jego tata jest członkiem legendarnej Powietrz­nej Eskadry Świętego Mikołaja. Niko nigdy nie spotkał taty, ale bardzo go podziwia i chciałby w przyszłości być taki jak on. Marzy o tym, aby dostać się do ekipy najbardziej odlotowych reniferów – reniferów Świętego Mikołaja. Kiedy stado głodnych wilków, któremu przewodzi Czarny Wilk, napada na renifery, Niko postanawia zwrócić się o pomoc do taty. Aby go odnaleźć i pokrzyżować niecne plany wrogów, mały renifer razem z przyjaciółmi – wiewiórką Juliusem i łasicą Wilmą – wyruszają w długą i niebezpieczną podróż. Stawka jest wy­soka ponieważ wilki zagrażają nie tylko rodzinie Niko, ale całemu światu – chcą zniszczyć święta Bożego Narodzenia.

Bajki świąteczne dla dzieci: "Ekspres polarny"

To historia 8-letniego chłopca, który powoli zaczyna tracić wiarę w istnienie Świętego Mikołaja. W Wigilię Bożego Narodzenia zostaje zbudzony przez nadjeżdżający pociąg a pan Konduktor zaprasza chłopca w niezwykłą podróż na sam Biegun Północny. Podczas tej podróży poznaje on również trójkę przyjaciół, z którymi przeżyje przygody i odzyska wiarę w Mikołaja. Ekspres Polarny łączy w sobie klasyczną opowieść i zapierające dech w piersiach efekty specjalne. Uwielbiamy ten film, również za rolę Toma Hanksa jako konduktora. Do oglądania całą rodziną.

Bajki świąteczne dla dzieci: "Grinch: Świąt nie będzie"

Na górskim szczycie, w ciemnej jaskini mieszka złośliwy Grinch, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. Postanawia zepsuć je mieszkańcom leżącego w pobliżu miasteczka. Mała Cindy Lou chcę na własną rękę rozprawić się z Grinchem i jest gotowa zrobić wszystko, aby i on pokochał święta. Niestety, wszystkie tematy na temat stwora, są tematem zakazanym. W roli Grincha wystąpił najpopularniejszy komik Hollywood Jim Carrey, którego trudno rozpoznać dzięki znakomitej charakteryzacji.

Bajki świąteczne dla dzieci: "Ratujmy Mikołaja!"

"Ratujmy Mikołaja!" to świąteczna animacja dla całej rodziny. Nieposłuszny elf Bernard powoduje niemałe zamieszanie w tajnych laboratoriach Świętego Mikołaja, gdy ujawnia jego lokalizację ekscentrycznemu miliarderowi. Jedynym sposobem na naprawienie szkód i uratowanie świąt Bożego Narodzenia jest ratunkowa misja w czasie, która wywołuje całą masę niezwykłych i przezabawnych komplikacji. W pełnej przygód podróży Bernardowi towarzyszy wesoły renifer z latającego zastępu Świętego Mikołaja.