Torebka futrzana

W tym sezonie moda jest dla nas bardzo łaskawa - wygodne dresy, swetry o grubych splotach i ogromne szaliki i czapki. Do kompletu dochodzą jeszcze futrzane torebki, które wyglądem przypominają maskotki, wygodne futerkowe mufki lub poduszki. Mogą mieć kolor misia (także tego z Krupówek) jak z kolekcji Mako lub elektryzujących neonów (te znajdziesz w kolekcji hiszpańskiej marki Bimba y Lola, która niedawno zadebiutowała na polskim rynku). Są jak nagroda pocieszenia - wszystko dookoła daje nam znak, że to będzie dobry rok. I tego się trzymajmy!

Torebki z biżuteryjnymi dodatkami: kamienie, łańcuszki, koraliki

Już od kilku sezonów projektanci lansują trend na torebki, które pełnią biżuteryjną rolę. Nie oznacza to jednak, że tym samym musimy rezygnować z praktycznych funkcji torebek (w końcu do czegoś je potrzebujemy!). Niektóre służą tylko do przechowywania wyjściowego setu: portfel, klucze i telefon, ale my szczególnie cenimy takie, które łączą w sobie biżuteryjną efektowność i praktyczne wnętrze. W tej dziedzinie mistrzostwo osiągają modele torebek marek takich jak Lobos czy Mandel. Najmodniejsze dodatki to chwosty, plecione sznury, finezyjne łańcuszki na ramię, lub kamienie nawleczone na pasek.  

Torebki: phone bag

Torebka tylko na telefon? Trend na mikrotorebki i phone bagi w tym sezonie osiągnie swoje maksimum! Ale jak oprzeć się takim minicudom jak np. model od polskiej marki Kulik (ich modele robią karierę na światowym rynku!) o fakturze krokodylej skóry, z wymiennymi paskami, dzięki którym nie jesteśmy przyklejone do swojego smartfona? Bardziej wymagające panie (i panowie) mogą zdecydować się też na większą wersję tego modelu, ale może warto w końcu przekonać się do minimalizmu?

Torebka, która olśniewa

I to dosłownie! Najmodniejsza torebka sezonu ma się składać z samego błysku, cekinów lub płytek imitujących szklane dyskotekowe kule. Trend na erę disco nie minie wraz z końcem karnawału - warto więc zainwestować w ten model torebki, którym olśnisz wszystkich! Najmodniejsze kształt tego sezonu to baguette przywołujące lata 90., woreczki lub hobo bags (idealną znalazłyśmy np. w Mango).

Torebka vintage

Pamiętam swoje poszukiwania wymarzonej torebki vintage - wszystkie wyszperane na pchlich targach musiałam poddać czyszczeniu, by pozbyć się, popularnego wśród nestorek, środka na mole. Zachęcam cię do poszukiwań w second handach, bo znalezienie takiego skarbu nie jest porównywalne do żadnych innych zakupów, ale jeśli nie masz do tego cierpliwości, a marzysz o retro kuferku czy sakiewkach, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Trend na vintage akcesoria rośnie w siłę, a projektanci coraz częściej czerpią z niego inspirację. Przykład - nowe modele torebki Chylak trudno odróżnić wyglądem od tych, które nosiły nasze szykowne babcie i prababcie na niedzielnym spacerze. To małe cuda!