Filmy na Wielkanoc? Wzruszające dramaty, kino ważne społecznie, dobre, psychologiczne produkcje - w tym roku warto na znaleźć czas na relaks przed ekranem. Zgodnie z powiedzeniem, iż najlepsze filmy to takie, o których myślisz jeszcze długo po seansie, wybrałyśmy 5 filmów, które po prostu trzeba zobaczyć. Najlepiej w zbliżającą się Wielkanoc 2017. I wyrobić sobie na ich temat własną opinię.

Jest wśród nich laureat Oscara, czyli "Pokój", świetny, nagradzany dokument "Amy" czy muzyczne widowisko "What happened, Miss Simone?".

POKÓJ

To filmowa adaptacja przejmującej powieści Emmy Donoghue o tym jaka może być cena wolności. Brie Larson, odtwórczynię głównej roli, uhonorowano w tym roku Oscarem. Historia opowiada o kobiecie i jej kilkuletnim synku, których przez lata w jednym pokoju więzi psychopata. To pomieszczenie jest dla małego Jacka całym światem, do czasu, kiedy jego matka planuje ucieczkę... Ważne, psychologiczne kino. Dostarcza emocji. W sam raz na Wielkanoc!

WHAT HAPPENED, MISS SIMONE?

Dokument, który nie doczekał się polskiego tytułu to doskonała opowieść o diwie muzycznej sceny, Ninie Simone. Kiedy słucha się jak śpiewa, po plecach przechodzą ciarki. Jeśli jesteście fankami jazzu, soul i bluesa i chcecie zanurzyć się w pełen sprzeczności świat lat 60. oraz przyjrzeć się bliżej życiu i wczesnej karierze Simone, polecamy! Do zobaczenia na Netfliksie

AMY

Amy Winehouse, wybitna wokalistka, narkomanka i alkoholiczka, wybierająca niewłaściwych mężczyzn. Ofiara własnej sławy. Płodna artystka, lecz w głębi duszy totalnie pogubiona mała dziewczynka. Winehouse z charakterystycznym kocim okiem i wielkim kokiem na głowie wzrusza i irytuje jednocześnie. Jeśli lubicie emocjonalny rollercoaster, poświęćcie chwilę Amy.

BROOKLYN

 

Film miał niedawno swoją premierę w polskich kinach i, podobnie jak "Pokój", był nominowany do Oscara m.in. za najlepszy scenariusz. Saoirse Ronan, grająca główną postać także była na liście nominowanych. Fabuła opiera się na rozterkach młodej imigrantki z Irlandii, która w poszukiwaniu lepszego życia trafia do Nowego Jorku. Miłosny trójkąt, piękne kostiumy z lat 50. i doskonałe kadry - to wszystko znajdziecie w "Brooklynie".

JOY

Joy (Jennifer Lawrence) od dziecka chciała zostać wynalazcą. Zamiast tego młodość upłynęła jej na opiece nad dziećmi, eks mężem, który jest niespełnionym piosenkarzem i godzeniem rozwiedzionych rodziców. Pewnego dnia jednak postanawia zrobić coś tylko dla siebie. I tak wynajduje coś, co wkrótce ma poprawić jakość życia gospodyń domowych w Stanach, a ją uczynić milionerką. Mowa o samo wyciskającym się mopie. Dodaje otuchy!

Które filmy na Wielkanoc 2017 wybierzecie?

NOWA BRIDGET JONES JEST W CIĄŻY!