"40 kontra 20" to pierwszy w historii polskiej telewizji program randkowy, w którym nie ma podziału na wiek. Biorą w nim udział kobiety od 20 do 50 lat oraz mężczyźni w dwóch grupach wiekowych - poniżej 30 roku życia oraz powyżej 40. Czas najwyższy przyjrzeć im się z bliska.

"40 kontra 20" - zasady programu

"40 kontra 20" to program, w którym nic nie jest oczywiste a każda decyzja ma swoje konsekwencje. Jednym z najważniejszych momentów reality show jest przegrupowanie. Panowie decydują wtedy którą uczestniczkę zaproszą do swojej grupy, aby poznać ją bliżej i dać jej szansę na zbudowanie z nim relacji. Uczestniczki wybrane przez Seniora mieszkają z nim w willi, natomiast te które wybrał Junior w glampingu.

Willa oznacza komfort i wygodę, a także inny rodzaj aktywności i randek, na które Senior zaprasza swoje wybranki - wyrafinowaną kolację, spotkanie w ekskluzywnej winnicy, czy romantyczny rejs jachtem. Z kolei glamping to bliski kontakt z naturą, prysznic na świeżym powietrzu i odpoczynek w hamaku. Mieszkanie z Juniorem to także szalone i nieprzewidywalne randki jak przejażdżka speed boatem czy spontaniczna kolacja na plaży.

Dwie strefy - willę i glamping, łączy część wspólna - obszar przy basenie. To tam odbywają się ceremonie, challenge, potańcówki oraz głębokie rozmowy, podczas których panowie mają możliwość bliższego poznania uczestniczek z przeciwnej grupy. A to kluczowa kwestia w programie! Senior i Junior wybierając kobiety podczas przegrupowania, mogą je sobie nawzajem podkradać, więc ostatecznie nigdy nie wiadomo, jak ułożą się związki i relacje w programie. 

Droga do wielkiego finału, w którym każdy z mężczyzn zadeklaruje uczucie jednej wyjątkowej kobiecie, nie będzie prosta. Uczestniczki czeka szereg wyzwań, zadań i randek, podczas których będą musiały starać się o serce panów. Mężczyźni natomiast będą próbowali przekonać każdą z pań do swojego stylu życia. Bajecznie wygodnego i stabilnego albo pełnego przygód i nieprzewidywalności. Raz w tygodniu podczas eliminacji dwie uczestniczki będą musiały opuścić program.

"40 kontra 20" - kim są uczestnicy programu?

Miłość nie pyta o wiek! To główne przesłanie najnowszego randkowego show "40 kontra 20". W wyborze tej jedynej może liczyć się wszystko - lecz nie metryka. Ten warunek w programie nie ma żadnego znaczenia, dlatego kandydatki do serca panów to zarówno ambitne, nowoczesne, silne, dojrzałe kobiety, jak i młode, wyzwolone, pewne siebie dziewczyny. Wszystkich uczestników mimo odmiennych charakterów, doświadczeń i planów na przyszłość, łączy jedno - szukają miłości.

Poznaj obydwu kawalerów i wszystkie uczestniczki pierwszego sezonu "40 kontra 20" już teraz w naszej GALERII.

Zobacz także: