Dlaczego zdradzamy?

Większość z nas koncentruje się na samym akcie zdrady, nie zastanawiając się nad tym co doprowadziło do tej fatalnej sytuacji. Jednak tym co w rzeczywistości niszczy związki to brak zaufania i dobrej komunikacji między partnerami. Brak zaangażowania i chęci ulepszania relacji oraz drobne codziennie kłamstewka tak naprawdę zabijają emocjonalną więź.

Zdrada: nie tylko fizyczna ale też psychiczna

Każda zdrada boli, ale nadal większość z nas nie klasyfikuje emocjonalnej niewierności, jako prawdziwej zdrady. Dlaczego tak się dzieje? Przysłowiowy skok w bok, zestawiony z romantycznymi wiadomościami pisanymi do innej kobiety lub mężczyzny rzeczywiście kojarzy się z klasyczną definicją zdrady. Jednak brak reakcji na tego typu flirt to wielki błąd, który popełnia większość z nas. Zdrada może być przecież czysto psychiczna, bez fizycznego kontaktu między kochankami.

Romans: rodzaje zdrad

Eksperci wyróżniają cztery typy zdrad, których dopuszczają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Czasami zdrada jest formą zemsty na partnerze, innym razem próbą ratowania związku. Jednak przeważnie jest chwilą słabości, której daliśmy się ponieść.

Okiem eksperta: zobacz 4 rodzaje zdrad, których się dopuszczamy.