300 plus dla dorosłych: kto dostanie pieniądze?

300 plus to świadczenie w ramach programu "Dobry Start" na wyprawkę dla ucznia, które po raz pierwszy zaczęło obowiązywać w 2018 roku. Teraz już wiemy, że program 300 plus na wyprawkę dla ucznia będzie kontynuowany w kolejnych latach, o czym zapewniało jakiś czas temu Ministerstwo Rodziny.

Jak widać rząd nie poprzestał tylko na tym pomyśle i właśnie przyjął rozporządzenie, z którego wynika, że z programu 300 plus będą mogli skorzystać również dorośli, a dokładniej dorośli uczniowie szkół dla dorosłych, a także szkół policealnych.

300 plus dla dorosłych: jak złożyć wniosek?

Jak zapowiada Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej program 300 plus dla dorosłych wejdzie w życie 1 sierpnia 201 r. i dokładnie od tego terminu osoby zainteresowane będą mogły składać wnioski. 

O świadczenie będzie można ubiegać się drogą elektroniczną za pomocą systemu udostępnianego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o 300 plus można składać tylko do 30 listopada. Po tym terminie pieniądze nie zostaną wypłacone.

Jeśli program wejdzie w życie, to 300 plus będzie wypłacane zarówno wszystkim uczniom, którzy nie skończyli 20. roku życia (osoby niepełnosprawne 24. roku życia), a także dorośli uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. Warto pamiętać, że z programu "Dobry Start" nie skorzystają rodzice dzieci w wieku przedszkolnym.

Co myślicie o pomyśle 300 plus dla dorosłych uczniów?