Wyuczenie nowego nawyku i wdrożenie go w życie trwa od 20 do nawet 70 dni, jednak najczęściej zajmuje to około 30 dni. Co to oznacza? Gdy powtarzamy daną czynność codziennie przez 30 dni, organizm na tyle się przyzwyczaja, że wykonanie jej staje się odruchowe. Jakie nawyki warto pielęgnować? Te, które są zdrowe! Poznaj trzy nawyki, które naprawdę warto wprowadzić do życia!

Zdrowe nawyki: dieta

Zadbanie o to, co trafia do naszego organizmu to pierwszy krok do lepszego życia. Nie chodzi wcale o to, aby nagle jeść same owoce i warzywa lub by całkowicie zrezygnować z dań, które sprawiają nam radość. Warto zadbać o to, aby do każdego posiłku mieć choćby odrobinę owoców lub warzyw. Warto też zacząć planowanie posiłków z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że są one zbilansowane, smaczne i pożywne. Pamiętajmy, że zdrowe jedzenie nie musi być nudne czy niesmaczne!

Taka zmiana nawyków żywieniowych może okazać się korzystna na kilku płaszczyznach. Poprawi się nasze zdrowie – to oczywiste. Ale czy wiesz, że możesz tym samym poznać zupełnie nowe smaki? Gdy każdy dzień będzie wzbogacony o ten ekscytujący element nowego dania, dni będą ciekawsze i pełniejsze!

Zdrowe nawyki: ruch

Ponownie, nie chodzi o to, aby nagle zapisać się na pięć różnych zajęć w tygodniu lub by wykupić wszystkie możliwe sportowe karnety w okolicy. Wystarczy, że po pracy pójdziesz na godzinny spacer. Możesz też wybrać przejażdżkę na rowerze lub na basen. Ważne, aby zdecydować się na taką aktywność, która sprawia nam przyjemność, a nie jest przykrym obowiązkiem, który musimy „odbębnić”.

Taka dawka ruchu nie tylko pomoże nam utrzymać ciało w dobrej formie. Jest to także sposób na poprawę nastroju, podniesienie poziomu endorfin i oczyszczenie głowy. Skądś musiało się wziąć powiedzenie w zdrowym ciele zdrowy duch! Taka dawka ruchu będzie niezwykle wartościowa wiosną i jesienią, gdy organizm łatwiej się przemęcza i szybciej łapie infekcje. Ruch na świeżym powietrzu pomoże nam zwiększyć odporność i rozładować napięcie.

Zdrowe nawyki: pij wodę!

Picie wody to coś, o czym często zapominamy! Dziennie Twoje ciało traci nawet do 3 litrów płynów, a Twoim zadaniem jest uzupełnianie braków. Dlaczego to takie ważne? Jeśli nie przyjmujesz wystarczającej ilości wody zaczynasz tyć, ponieważ odwodnienie spowalnia przemianę materii nawet o 3%! 

Jeśli obawiasz się, że zapomnisz o regularnymi piciu wody w ciągu dnia, rozpisz sobie plan i staraj się go trzymać lub ustaw sobie przypomnienia w telefonie. Dzięki temu z czasem wykształcisz przyzwyczajenie i woda stanie się Twoim nieodłącznym towarzyszem. Jeżeli chcesz mieć dostęp do wody cały czas, wybierz butelkę Dafi, która sprawdzi się w każdej sytuacji!

Zobacz także:

Buduj zdrowe nawyki z Dafi!

Sięgając po butelkę Dafi nie tylko budujemy nawyk picia wody, ale jednocześnie dbamy o naszą planetę. Jest to doskonały sposób na wprowadzenie małej, aczkolwiek znaczącej zmiany. Tutaj jednak nasuwa się pytanie, którą butelkę wybrać? Do wyboru mamy całą gamę produktów, które możemy dopasować do naszego stylu życia.

Zupełną nowością, która doskonale poradzi sobie m.in. z wyzwaniami życia codziennego, jest nowa butelka filtrująca Dafi SOLID. Jest to pierwsza butelka filtrująca wodę wykonana z wytrzymałego Tritanu® wyprodukowana w Polsce. Zaprojektowana dla osób, które doceniają rolę regularnego nawadniania organizmu, uprawiają sport i praktykują zdrowy styl życia. Butelka dostępna jest w pojemnościach 0,5 l i 0,7l. Ogromną zaletą butelki jest szczelne zamknięcie, które chroni przed zabrudzeniem ustnika, a także uchwyt, który pozwala nam na wygodne przenoszenie butelki. Gdy spakujemy ją do torby będziemy mieć pewność, że mamy dostęp do wody bez względu na to, ile godzin musimy spędzić poza domem. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DAFI (@dafi_polska)

Chcesz zmienić nawyki całej rodziny? Dla dziecka wybierz butelkę filtrującą Dafi SOFT 0,3 l lub 0,5 l z logo i naklejkami bohaterów z Psiego Patrolu! Pojemność 0,3 l jest optymalna dla dzieci. Dzięki korzystnym gabarytom i ergonomicznej budowie, maluch może mieć ją zawsze przy sobie nie martwiąc się o konieczność kupowania wody w jednorazowych opakowaniach. Ten model butelki wyróżnia wyjątkowe opakowanie przygotowane specjalnie dla miłośników Psiego Patrolu, a także logo, które kolorystycznie dopasowane jest do koloru zakrętki. Co więcej w zestawie z butelką znajdziemy aż 27 naklejek z bohaterami serialu Psi Patrol!

 

Jaka butelka sprawdzi się na co dzień? Do damskiej torebki doskonale dopasuje się poręczna butelka filtrująca Dafi 0,5l wielokrotnego użytku, która wyposażona jest w filtr węglowy. Zawarty w nim naturalny węgiel aktywny otrzymuje się z łupin orzecha kokosowego. Mając taki produkt zawsze pod ręką – kontrolujemy, ile litrów wody dziennie wypijamy, a pamiętajmy, że o odpowiednie nawodnienie powinniśmy dbać przez cały rok.

Pamiętaj, że stawiając na produkty od rodzimych marek jednocześnie wspierasz firmy, które inwestują w działania proekologiczne oraz inne ważne dla społeczeństwa inicjatywy. Gdy wybierasz produkty z niepewnego źródła nie będziesz mieć pewności, czy tego typu akcje są podejmowane. Wybieraj spośród renomowanych marek i miej realny wpływ na przyszłość planety!

Sięganie po zdrowe jedzenie, dbanie o codzienną dawkę ruchu czy picie odpowiedniej ilości wody to tylko niektóre z nawyków, które prowadzą do zdrowego i szczęśliwego życia. Wprowadź je do życia i zobacz różnicę!