Jak zadbać o formę latem – bieganie

Jedną z najpopularniejszych aktywności wśród miłośników zdrowego stylu życia jest bieganie na świeżym powietrzu, które w połączeniu ze zbilansowaną dietą pozwala skutecznie zrzucić nadprogramowe kilogramy. Przyjmuje się, że podczas półgodzinnego biegu o średniej intensywności można spalić do 300 kcal, ale to nie wszystko. Organizm w pierwszej kolejności pobiera energię z tkanki tłuszczowej, co pozwala sprawniej uporać się z mankamentami sylwetki. Co więcej – dzięki pobudzonemu metabolizmowi organizm spala kalorie nawet do kilkunastu godzin po skończonym treningu. Warto też pamiętać, że bieganie w pięknych okolicznościach przyrody to nie tylko szczuplejsza sylwetka, ale też lepsza wydolność krążeniowo-oddechowa.

Jak zadbać o formę latem – jazda na rowerze

Letnia pogoda sprzyja uprawianiu sportów na zewnątrz, dlatego warto maksymalnie wykorzystać każdą nadarzającą się szansę na odkurzenie roweru. Jazda na rowerze to świetny sposób na wzmocnienie formy latem i jednocześnie na optymalne dotlenienie organizmu. Podobnie jak bieganie, pozwala rozprawić się z nadwagą, wzmocnić mięśnie i stawy, a także wydolność krążeniowo-oddechową. Co ważne, bieganie jest bardzo dobrą alternatywą dla osób, które mają problemy z kolanami i inne formy aktywności przyczyniają się do ich nadmiernego obciążenia. Wsiąść na rower można o każdej porze dnia i nocy, i co ważne, warto nim zastąpić środki lokomocji, z których korzystamy w drodze do pracy czy na uczelnię.

Jak zadbać o formę latem – nordic walking

Utarło się przekonanie, że spacery z kijkami to świetny sport, ale dla osób w podeszłym wieku. Nic bardziej mylnego! Nordic walking to rodzaj intensywnego marszu, podczas którego do pracy można zaangażować znacznie więcej partii mięśni niż w czasie tradycyjnego spaceru. Ta forma aktywności bardzo korzystnie wpływa na ogólny stan fizyczny organizmu i w dodatku jest przystępna dla wszystkich, niezależnie od takich czynników jak wiek, stan kości i stawów czy masa ciała. Oprócz kijków, sport ten nie wymaga zakupu profesjonalnego sprzętu. Wystarczą wygodne buty z podeszwą amortyzującą wstrząsy, odzież sportowa odprowadzająca wilgoć i opcjonalnie smartwatch damski Xiaomi, który pozwoli kontrolować tempo, czas i dystans marszu.