19-letnia Miranda McKeon, aktorka z netfliksowego hitu pokazała ogoloną głowę - walczy z rakiem piersi

Miranda McKeon to młoda gwiazda, która sympatię widzów zyskała rolą w netfliksowym przeboju "Ania, nie Anna", czyli serialowej ekranizacji "Ani z Zielonego Wzgórza". Pełna życia i optymizmu 19-latka, kilka miesięcy temu podczas samobadania zauważyła niepokojącą zmianę w piersi. Natychmiast zgłosiła się do lekarza i wtedy Miranda usłyszała straszną diagnozę - nowotwór. U młodej aktorki stwierdzono trzecie stadium raka piersi, które zdążyło już zaatakować węzły chłonne.

Miranda McKeon choruje na raka piersi i ogoliła głowę: "To nie są tylko włosy"

Miranda McKeon nie poddała się bez walki i ani przez chwilę nie zwątpiła. Poddała się natychmiastowej terapii, którą systematycznie opisuje w mediach społecznościowych. Wkrótce aktorka przyjmie ostatnią dawkę chemioterapii. Zdecydowała się też na ogolenie głowy i bardzo wzruszający wpis, w którym zdradza, jak trudny był to dla niej krok i jak wpłynął na jej poczucie kobiecości.

"Właśnie coś zrobiłam!!!! Zaledwie kilka dni przed moją ostatnią chemioterapią (wtorek!), przyszła pora, by odpuścić i w końcu ogoliłam głowę. Odkąd zostałam zdiagnozowana, włosy były dla mnie głównym czynnikiem powodującym stres - może nawet bardziej, niż mój ogólny stan zdrowia. To nie są "tylko włosy" i nie będzie tak, że "po prostu odrosną" (chociaż odrosną). Przez ostatnie cztery miesiące zdałam sobie sprawę, w jak dużym stopniu włosy są przedłużeniem kobiecości. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy z tego, ile radości czerpię z czucia się piękną dzień po dniu i jak bardzo włosy mnie definiowały. Wszystkie 19-latki powinny mieć taki przywilej. Przez ostatnie trzy miesiące powoli traciłam włosy i spędzałam dużo czasu, patrząc w lustro i wyobrażając sobie siebie łysą. W efekcie ten ostatni krok wcale nie był tak dużym szokiem. Byłam jednak trochę zaskoczona, jak piękna wciąż czuję się bez włosów."