Czerwone paznokcie: historia klasycznego manicure

Czerwone paznokcie to klasyka manicure, która swój początek miała już w starożytności. Podobno królowa Nefretete nakładała na paznokcie koszenilę, czyli ciemnoczerwony barwnik pozyskiwany z suszonych owadów. Było to symbolem władzy i wysokiej pozycji społecznej. Modę na czerwone paznokcie w czasach nowożytnych, rozpoczął oczywiście film. To w słynnych produkcjach lat 30, Greta Garbo przedłużała paznokcie pociętą taśmą filmową, a następnie malowała je na czerwono lakierem, który bardziej nadawał się do karoserii. Pierwszy lakier do paznokci na bazie pigmentów, oraz z pielęgnującą glinką w składzie, wprowadziła na rynek firma Revlon. Uznawany za najbardziej "kobiecy" i klasyczny manicure, a jak połączyć go z obecnymi trendami? 

Czerwone paznokcie: ciekawe wzory na 2020

Czerwone paznokcie nie muszą być nudne. Popularny trend na geometryczne wzory na paznokciach, a także minimalistyczny manicure, idealnie sprawdzi się w połączeniu z tym kolorem. Trójkąty, paski, oraz nasze ulubione - pojedyncze kropki, najlepiej będą wyglądać na bazie naturalnego paznokcia.

Ożywiamy też french manicure - zamiast białego paska używamy mocnej czerwieni. Na wszystkich paznokciach, lub tylko na kilku, wybór należy do Ciebie. 

Pamiętacie modę na mirror nails? Lustrzane, metaliczne paznokcie możesz wykonać też na bazie czerwonego lakieru. To dość ekstrawagancka propozycja, więc jeśli dodatkowo jesteś posiadaczką długich "szponów", zachowaj ją na wieczór. 

Dla tych wyluzowanych i kochających lata 90 i 00 - logomania. Wzory na paznokcie z logotypami popularnych marek to hit na 2020.