12-latka została matką. To był szok dla całej rodziny

12-latka, która została matką, pochodzi z Kantabrii na północy Hiszpanii. Ogromne zdziwienie wzbudza fakt, że nikt nie zauważył, że dziewczynka jest w ciąży. Jej zaokrąglające się kształty zrzucono na przybieranie na wadze typowe dla okresu dojrzewania. Do czasu, gdy nastolatka na początku grudnia zaczęła odczuwać silne bóle brzucha. Ból był tak wielki, że zdecydowano o wezwaniu karetki. Jednak zanim przyjechał lekarz, dziewczynka nieoczekiwanie dla całej rodziny, zaczęła rodzić. To był szok dla całej rodziny. 12-latka ostatecznie urodziła zdrowego chłopca, który decyzją rodziny został oddany do adopcji.

Zobacz też: Przerażająca reklama IKEA Czechy. Spot w nietypowy sposób porusza problem przemocy domowej

12-latka została matką: kto jest ojcem dziecka?

Jak to się stało, że 12-latka zaszła w ciążę? Jej sprawa będzie oczywiście przedmiotem śledztwa prokuratury, ponieważ doszło do wykorzystania seksualnego. Media dotarły do prawdopodobnego ojca dziecka.

Zobacz też: „Portret polskiej rodziny”. Duński dziennik ostro o planach dotyczących konwencji stambulskiej

Sprawcą ciąży młodej Hiszpanki jest prawdopodobnie jej 17-letni krewny, który podczas lockdownu w kraju, jaki miał miejsce podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa, przebywał w domu dziewczynki. To kolejny dowód na to, jak ogromnym i globalnym problemem jest przemoc domowa, wykorzystywanie seksualne dzieci i brak edukacji seksualnej. Tym bardziej teraz, gdy ofiary zamykane są w domach ze swoimi oprawcami.  

Zobacz też: Sam na sam z oprawcą - pomoc dla ofiar przemocy domowej podczas kwarantanny

 Źródło: "El País"

Zobacz także: