Jak całować? Różne rodzaje pocałunku

Jest coś magicznego w pocałunkach, prócz tego, że są świetnym dowodem na bliskość między partnerami. Totalnie seksowne, często są początkiem wspaniałej gry wstępnej. Całować się z partnerem czy partnerką można na wiele sposobów, jednak jak robić to dobrze?

Pocałunek ma magiczną moc i przekaz. Pocałunek w policzek, pocałunek klasyczny w usta, pocałunek francuski - okazuje się, że podobnie jak wiele jest pozycji seksualnych w Kamasutrze, możemy wymienić kilkanaście rodzajów pocałunków. To jak całujemy, wiele o nas mówi, dlatego sprawdźcie poniżej rodzaje pocałunków i dowiedzcie się, co one oznaczają. Od dzisiaj wasz sposób całowania może się całkowicie odmienić. Nie bójcie się eksperymentować i pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa.

Rodzaje pocałunków: Kąsanie

Kiedy się całujemy głębiej i namiętniej możemy sobie pozwolić na lekkie przygryzienie czubka języka lub wargi naszego ukochanego czy ukochanej. To tzw. zmysłowe kąsanie. To przekaz, że w danym momencie czujemy namiętność i ogarnia nas żądza.

Fot. Getty Images

Rodzaje pocałunków: Pocałunek francuski

To zdecydowanie jeden z najbardziej znanych rodzajów pocałunku, długi i namiętny. Chodzi o głęboki pocałunek, w którym stykają się nasze języki.

Nazwa powstała podczas wojny: aliantom wydawało się, że pocałunki namiętnych Francuzek są zdecydowanie bardziej seksowne. Jak całować po francusku? Spróbujcie najpierw zsynchronizować oddechy, odpowiednio go przyspieszać i zwalniać. Ale tak naprawdę, to i tak wam wyjdzie naturalnie i nie potrzebujecie żadnej instrukcji obsługi.

Fot. Getty Images

Rodzaje pocałunków: Pocałunek ruchomy

Ustami złap dolną wargę partnera i... zacznij ją delikatnie, z czułością ssać. Można też spróbować z górną wargą. Wszystko według waszych upodobań. Znajdźcie wasz ulubiony sposób całowania.

Rodzaje pocałunków: Pocałunek spinający

Pocałunek spinający można znaleźć w seksualnym przewodniku Kamasutry. Można chwycić ustami obie wargi partnera, tak jakbyś chciała spiąć je ze sobą i lekko uściśnij. Z pewnością takim pocałunkiem zaskoczycie partnera czy partnerkę.

Fot. Getty Images

Rodzaje pocałunków: Pocałunek symboliczny

To też pocałunek z Kamasutry. Chodzi o zetknięcie się warg partnerów. Bez pogłębienia, często na dzień dobry i do widzenia. Miło zaczynać takim pocałunkiem każdy dzień.

Rodzaje pocałunków: Koral i klejnot

To bardziej romantyczna nazwa rodem z Kamasutry na popularną zwłaszcza wśród nastolatków "malinkę". Najpierw lekko gryziemy partnera np. w szyję, a potem delikatnie ssiemy i zostawiamy miłosny ślad. W Kamasutrze ślad ten nazywany jest właśnie koralem i klejnotem. Prawda, że brzmi bajkowo i romantycznie?

pocałunek francuski0

Czekolada w płynie, miód czy konfitury - nasmaruj nimi delikatnie wargi i daj całusa partnerowi. To świetny sposób na rozpoczęcie gry wstępnej. Kto wie, co po takim pocałunku wydarzy się dalej!

pocałunek francuski3

Delikatny pocałunek to też pewne wyznanie miłości. Całując partnera czy partnerkę w policzek dajemy mu sygnał, że darzymy go czułym uczuciem. Nie zapominajmy o takim, wydawałoby się, zwyczajnym buziaku w policzek, który wbrew pozorom ma szczególną moc.

Fot. Getty Images

pocałunek francuski4

Pocałunek idealny na lato, z kostką lodu w ustach. Złap wargami kostkę lodu i zacznij wodzić po skórze ukochanego. Policzki, usta, szyja to będzie niezapomniana przygoda. Takiego pocałunku nikt nie zapomni.

pocałunek francuski5

Nie jest to najbardziej erotyczny pocałunek, jednak jest pełen czułości. Pokazuje partnerowi czy partnerce, że mamy dla niego dużo miłości i darzymy szacunkiem, a także może zawsze liczyć na nasze wsparcie i troskę.

pocałunek francuski6

Prawda, że brzmi tajemniczo? Jest to pocałunek wykonywany rzęsami. Zbliż twarz do skóry kochanka i zacznij szybko mrugać rzęsami, tak by muskać nimi delikatnie jego ciało. Warto zrobić to w okolicach uszu i oczu oraz na szyi ukochanej osoby.