Noworoczne postanowienia: jak je osiągnąć? 

Koniec starego roku i zbliżający się wielkimi krokami nowy rok, to dobry moment na podsumowania. Warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Czy w tym roku zrobiłyśmy coś dla innych, dla siebie oraz dla własnego rozwoju? Czy choć raz zaryzykowałyśmy, odważyłyśmy się na spróbowanie nowego, podjęłyśmy decyzję, która od dawna nas stopuje, zakończyłyśmy relację z toksyczną osobą lub zdecydowałyśmy się powiedzieć o swoich uczuciach? Spokojnie, to nie podsumowanie dla Urzędu Skarbowego. Nie bądź dla siebie zbyt surowa. Pozwól sobie popełniać błędy i wyciągać wnioski. Twoje noworoczne postanowienia nie zmieniły się…od kilku lat. No cóż – w nowy rok wejdź z mocnym postanowieniem, że wykonasz chociaż 50% swojego planu. A każdy sukces świętuj jak co najmniej otrzymanie Oscara!

„Życie jest za piękne, żeby żyć normalnie” - weź sobie tę radę Marii Czubaszek do serca.

Zobacz też: 

Cytaty o miłości: najpiękniejsze miłosne sentencje idealne dla ukochanego

To już dwa lata bez Kory. Przypominamy jej najciekawsze słowa

Życzenia z okazji rocznicy ślubu: oryginalne, wzruszające i śmieszne pomysły na życzenia

11 cytatów kobiet ważnych dla historii świata 

Noworoczne postanowienia niektórych mobilizują do działania, innych doprowadzają na skraj depresji. Nie pozwól na to, by stać się dla siebie najbardziej wymagającym szefem. Jak to zrobić? Metodą małych kroków. Pierwszym z nich może być inspiracja, pomysł, drugą podjęcie decyzji (choć to bywa czasem najtrudniejsze) i wytrwała realizacja.

 „Najtrudniejsza jest decyzja o działaniu. Reszta to tylko wytrwałość ”, mawiała amerykańska pilotka, pisarka i dziennikarka, Amelia Earhart

Łatwiej jest ciężko pracować, gdy widzimy cel. Niech taki obrazkiem będą dla ciebie historie wielkich kobiet: aktywistek, polityczek, aktorek, dziennikarek, naukowczyń, humanistek, które miały odwagę żyć po swojemu, spełniać marzenia, stawać po stronie słabszych, sięgać po to, co inni nazywali „niemożliwym”. W GALERII znajdziesz 11 inspirujących cytatów najbardziej wpływowych kobiet w historii naszego świata. 

Zobacz także: