10. rocznica ślubu Kate i Williama: jak para świętuje okrągłą rocznicę?

29 kwietnia 2011 roku pamiętają wszyscy - cały świat zamarł wtedy na kilka godzin przed ekranami (szacuje się, że telewizyjną transmisję obejrzało ok. 2 miliardy ludzi na całym świecie). Tego ciepłego, wiosennego dnia 10 lat temu z królewskim rozmachem i przepychem odbyła się ceremonia ślubna Kate Middleton i Williama. O wadze tego wydarzenia świadczy fakt, że ten dzień, był dniem wolnym od pracy w Wielkiej Brytanii.

Para powiedziała sobie sakramentalne „tak” w Opactwie Westminsterskim. A my przez chwilę mogliśmy się poczuć jak członkowie rodziny królewskiej i jedni z 1900 weselników, wśród których wypatrzyć można było koronowane głowy, polityków i gwiazdy (m.in. Victorię i Davida Beckham, Eltona Johna, Guy’a Ritchie i wielu innych). Szacuje się, że wystawna uroczystość mogła kosztować nawet 20 milionów funtów!

Do scen z dnia ślubu Kate i Williama, które najbardziej zapadły w pamięć i to nie tylko fanom royalsów, należy wzruszający moment wejścia pary do świątyń, przejazd świeżo poślubionej pary ulicami Londynu oraz romantyczny pocałunek, stroniącej zwykle od publicznych czułości pary, na balkonie Pałacu Buckingham.
 

Trudno uwierzyć, że od tego czasu minęła już dekada! O upływie czasu przypomina tylko trójka dzieci Kate i Williama: Louis, Charlotte i George i głośne wydarzenia z życia królewskiej rodziny, jak konflikt Harry'ego i Meghan z rodziną królewską, kontrowersyjny wywiad z Oprah Winfrey czy śmierć księcia Filipa. I choć media nieustannie spekulują o małżeństwie Kate i Williama, wyszukując kolejne romanse i zdrady, wszystko wskazuje na to, że miłość książęcej pary ma się świetnie.

Na dowód na oficjalnym profilu książęcej pary opublikowane zostały urocze, romantyczne zdjęcia, na których trudno nie zauważyć wyjątkowo czułej więzi, jaka nadal po 10 latach łączy Kate i Williama. Zobaczysz je w naszej galerii