Wróżby dla par to świetna metoda na sprawdzenie waszego dopasowania i na zajrzenie w przyszłość, która was czeka. Pamiętajcie jednak, że we wróżbiarstwie chodzi przede wszystkim o świetną zabawę i rozrywkę z przymrużeniem oka, a wyniki przeprowadzonych rytuałów nie powinny być podstawą w podejmowaniu życiowych decyzji. Wróżba, nawet najbardziej wiarygodna, nigdy nie zastąpi bowiem rzeczowej, zdroworozsądkowej analizy.

Wróżby dla par: dopasowanie imion

Imiona to coś więcej niż tylko osobista nazwa, nadawana nam tuż po narodzinach. Każde z nich niesie w sobie określoną moc i energię, która determinuje naszą ziemską egzystencję. W kontekście związków, szczególnie duże znaczenie ma dopasowanie imion. Ich zgodność wpływa bowiem na relacje obojga partnerów, panującą w związku harmonię i na codzienny spokój ducha. Imię twojej drugiej połówki powie ci wiele na temat jego charakteru i predyspozycji do bycia ojcem i mężem.

Jak sprawdzić zgodność imion? Profesjonalne wróżki robią to za pomocą portretów numerologicznych danych osób i kart tarota. Ich prawidłowe odczytanie wymaga jednak nie tylko ogromnej wiedzy, ale i doświadczenia. Na szczęście nie oznacza to, że aby sprawdzić dopasowanie waszych imion, musicie udać się na sesję do salonu wróżb. Wszystko, czego potrzebujecie, to komputer podłączony do Internetu. W sieci nie brakuje darmowych kalkulatorów służących obliczaniu imiennej zgodności. 

Jeżeli jednak bardziej niż wirtualnej technologii wolicie zaufać mistycznej wiedzy, pozostaje wam określenie numerologii waszych imion. Do każdego imienia przypisana jest bowiem liczba, która generuje określone wibracje wpływające na emocje towarzyszące danej osobie. Jak to zrobić? To łatwe - wystarczy określić wartość energetyczną każdej litery składającej się na imię partnera:

1 to A, J, S,

2 to B, K, T,

3 to C, L, U,

Zobacz także:

4 to D, M, V,

5 to E, N, W,

6 to F, O, X,

7 to G, P, Y,

8 to H, Q, Z,

9 to I, R.

Teraz należy dodać do siebie wszystkie liczby i sprowadzić wynik do postaci pojedynczej, sumując cyfry, które składają się na niego (wyjątkiem są liczby mistrzowskie, czyli 11, 22 i 33). Teraz pozostaje wam tylko rozszyfrować znaczenie danej cyfry, posiłkując się jednym z wielu poradników. 

Zobacz także: Wróżby miłosne: jak wróżyć w sprawie miłości? Proste i skuteczne metody

Przeczytaj także: Wróżby miłosne: te wróżby niejednej z nas trafnie przepowiedziały wielką miłość

Karciane wróżby dla par z kart

Najlepszymi przyjaciółmi każdej wróżki są karty. Nie tylko tarot skrywa w sobie ogromną moc. Na wiele pytań odpowiedzi udzieli też klasyczna talia. 

Do wróżby miłosnej użyjecie kart od siódemek do asów, ale pamiętajcie, że interesują was wyłącznie kiery. Dlaczego akurat ten kolor? Ponieważ jako jedyny w całej talii odnosi się do sfery uczuciowej i emocjonalnej. Dokładnie potasujcie talię, następnie należy ją przełożyć lewą ręką (bliższą sercu). Powinna to zrobić osoba, która jako pierwsza chce zadać kartom pytanie. Teraz rozkładacie karty na stole, do momentu, aż pojawią się trzy kiery. To właśnie one stanowią waszą wróżbę na przyszłość. Żeby zrozumieć jej znaczenie, trzeba poznać symbolikę poszczególnych kart:

siódemka - twój ukochany nie jest taki, jakim go postrzegasz. Uważaj, bo obiekt twoich westchnień może cię rozczarować,

ósemka - jedna z dwóch połówek jabłka zaczyna wątpić w swoje uczucia. Wkrótce zaczniecie zastanawiać się nad sensem waszego związku,

dziewiątka - czeka was czas przepełniony spokojem i szczęściem. Być może chodzi o ślub, a być może wasza mała rodzina wkrótce ulegnie powiększeniu,

dziesiątka - nikt i nic nie jest w stanie zmącić waszego szczęścia,

walet - człowiek, z którym pędzisz przez życie jest ciepły, serdeczny i ma szczere intencje. Wasze życie uczuciowe będzie wypełnione dobrymi chwilami,

dama - piękniejsza połowa pary stanowi prawdziwą podporę tego związku

król - ta karta symbolizuje mężczyznę godnego zaufania. Każdą jego propozycję warto rozważyć, także tą matrymonialną,

as - to figura symbolizująca ważną wiadomość. Zależnie od znaczenia sąsiadujących kart, mogą to być bardzo dobre lub bardzo złe wieści. 

Pamiętajcie, że kart nigdy nie należy interpretować osobno. Wróżba będzie miała znaczenie tylko wtedy, gdy zostanie odczytana jako całość. 

Przeczytaj również: Wróżba anielska: na czym polega wróżenie z kart anielskich?

Wróżby andrzejkowe dla par

Wieczór andrzejkowy to najlepszy czas na wróżby dla małżeństw i par. Pojawiają się wówczas wyjątkowo silne wibracje, a wszelkie przepowiednie nabierają szczególnej mocy. To prawda, że w tradycji słowiańskiej andrzejkowe wróżby były przeznaczone dla niezamężnych dziewcząt, ale dziś podchodzimy do tego tematu znacznie swobodniej, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby do zabawy przystąpiła para.

Zastanawiacie się, kiedy zostaniecie rodzicami? Zadajcie to pytanie ślubnej obrączce (noszonej przez kobietę), pierścionkowi zaręczynowemu lub zwykłemu pierścionkowi (musi być przedmiotem bliskim dla osoby pytającej). Do wykonania tej wróżby, poza wspomnianą ozdobą, będziecie potrzebować nitki i przezroczystej szklanki. Obrączkę należy nawlec na nitkę i energicznie potrzeć nią lewą dłoń (najpierw kobiety, później mężczyzny). Tak przygotowane wahadełko wkładamy do szklani w połowie wypełnioną wodą. Pamiętaj, obrączka nie może mieć z nią kontaktu! Teraz pozostaje wam policzyć uderzenia wahadła o bok szklanki. Ich liczba oznacza wiek, w którym piękniejsza połowa pary urodzi dziecko. 

Do wykonania kolejnej wróżby będziecie potrzebować tylko dwóch zapałek i świecy. Najpierw zapalcie knot, następnie chwyćcie zapałki, koniecznie lewą dłonią. Pomyślcie życzenie, obowiązkowo związane z wami. Podpalcie zapałki płomieniem świecy i stańcie na tyle blisko, żeby płomienie znajdowały się w odległości kilku centymetrów od siebie. Jeżeli pochylą się ku sobie, wasze życzenia spełnią się. 

Tę wróżbę można przeprowadzić inaczej. Przygotujcie miskę wypełnioną wodą i dwie łupiny orzechów włoskich. Puśćcie je na wodę niczym łódki, ale delikatnie - lustro wody nie może się wzburzyć. Jeżeli łupiny dopłyną do siebie, wasze życzenia spełnią się, jeżeli natomiast obiorą inne kierunki, najprawdopodobniej wystąpią między wami drobne nieporozumienia.   

Zobacz także: Ciasteczka z wróżbą: jak je upiec i na jakie okazje można je wykorzystać?