Wróżba anielska: na czym polega?

Wróżba anielska pozwala dowiedzieć się więcej o swojej przyszłości - dzięki korzystaniu ze specjalnych kart. Karty anielskie powstały dzięki zainteresowaniu twórców właśnie sprawami aniołów oraz ich wpływu na ludzką rzeczywistość. To karty pełne dobrej energii, które posiadają nie tylko funkcję informacyjną, ale również pocieszającą. Odczyt jest bardzo intuicyjny, chociaż oczywiście można i warto poczytać więcej o fachowej interpretacji uzyskiwanych wyników. Na czym polega anielska przepowiednia? 

Anielska przepowiednia może dotyczyć jakiegoś szczególnego obszaru życia, albo odnosić się ogólnie do przyszłości. Może to być mała wróżba - z 1 karty, która odpowie na zadane pytanie, albo z 3 kart, które ukażą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Przesłanie anielskie może pomóc w przypadku jakiegoś kryzysu - dzięki radzie aniołów można wyjść z kłopotów, albo uwierzyć, że wkrótce niepomyślny okres minie. Wróżba anielska polega więc zawsze na losowaniu karty lub kart i ich interpretacji. 

Wróżba anielska: czym są karty anielskie i jak z nich korzystać?

Wróżba z kart anielskich powstała specjalnie dla tych osób, które obawiają się z jakiegoś powodu klasycznego tarota - wolą ufać aniołom, które zawsze dbają o dobro człowieka. Klasyczny tarot znany jest już od czasów Średniowiecza - używany jest do dziś na rozmaite sposoby. Powstało jednak wiele jego odmian, a jedną z nich jest właśnie talia anielska.

Doreen Virtue i Radleigh Valentine to twórcy kart anielskich, które nie wymagają żadnych szczególnych zdolności, by z nich wróżyć. Wystarczy wiara, że anioły rzeczywiście chcą poprawić ludzki los i skorzystają z każdej sposobności, żeby powiedzieć człowiekowi coś ważnego. Mogą przemawiać na przykład przez karty. Ich symbolika jest jednocześnie na tyle szeroka, że pozostawia wielkie pole do interpretacji. Niektórzy uznają to za kłopot - wróżba nie mówi jasno co i kiedy należy zrobić. Z drugiej jednak strony pozwala zadziałać intuicji, a to jest naprawdę istotne. Karty i ich przekaz można odbierać na poziomie intuicyjnym, co pozwala człowiekowi naprawdę zastanowić się nad problemem i znaleźć dla niego rozwiązanie. Rady anielskie wskazują na sposób rozwiązania problemów - to, czy rzeczywiście uda się je zażegnać jest już zależne od człowieka i tego, czy postąpi zgodnie z ich wskazówkami. 

Istnieje wróżba anielska na miłość, na zdrowie, a także wróżba anielska na finanse. Można skorzystać z tak zwanej wróżby anielskiej na dziś - opowiadające o szansach oraz o zagrożeniach, jakie czekają na człowieka konkretnego dnia. Anioły mogą doradzać w kwestiach zawodowych, albo w dowolnych innych dziedzinach. Talię kart anielskich można zamówić w sklepie ezoterycznym online, albo kupić w podobnym sklepie stacjonarnym. Można również posłużyć się już istniejącymi stronami internetowymi, na których można wylosować kartę czy karty całkowicie online. Pojawi się przy nich także interpretacja - a każdy internauta sam dopasuje wróżbę do swojego życia. 

Czy karty anielskie trzeba w jakiś szczególny sposób przygotowywać przed użyciem? Jeśli kupiliśmy nową talię, warto ją oczyścić energetycznie i sprawić, że poczujemy iż talia faktycznie jest nasza, osobista. To pomoże w jeszcze sprawniejszy sposób wróżyć i interpretować wywróżone symbole. Warto pamiętać, że talię należy oczyszczać za każdym razem, gdy ktoś inny jej dotknie, albo gdy osoba wróżąca poczuje, że w jakiś sposób karty są zablokowane - być może zbyt dużą dawką energii. Oczyszczanie kart jest bardzo proste - należy je chwycić ręką, która nie jest dominująca, czyli którą się nie pisze. Pięścią drugiej ręki uderzamy w talię 1 raz. Po takim zabiegu karty są oczyszczone i gotowe do wróżenia. 

 

Wróżba anielska: przykładowe znaczenia symboli

Wróżba anielska na zdrowie, finanse czy miłość musi być interpretowana w sposób indywidualny - należy jednak znać ogólne znaczenie poszczególnych kart i ich symboli. Pozwoli to w znacznie lepszym stopniu rozpoznać przesłanie anielskie. Wiele zależy od rodzaju talii, z jakiej się wróży. Dostępna jest między innymi talia "Przesłania Aniołów", posiadająca krótki opis danej karty i jej znaczenia - wraz z rozszerzonym opisem w niewielkiej, dołączonej do zestawu książeczce. Talia "Anielska Odpowiedź" pozwala wróżyć w momencie kłopotliwej sytuacji i chęci znalezienia z niej wyjścia. Karty odpowiadają jedynie "Tak" i "Nie", więc to idealna talia dla osób, które mają trudności z podejmowaniem decyzji. 

Dostępna jest także talia "Anielskie Klucze" - to niewielkie karty z krótkimi przesłaniami od aniołów. Niewątpliwie najpopularniejszy jest "Anielski Tarot" oraz "Karty Anielskich Symboli". Wróżba anielska pozwala zapoznać się z przesłaniem aniołów, które może pomóc w wielu sytuacjach życiowych - nawet tych bardzo trudnych. Oto przykładowe znaczenie niektórych symboli, które pomoże we właściwej interpretacji wyników:

  • DRZEWO - Oparcie znajdziesz w tradycji i związkach z rodziną. Ważne są zasady, w jakich cię wychowano i które ci wpojono. Warto się nimi kierować w życiu, a znajdzie się dobre rozwiązanie nawet w niekorzystnej sytuacji. Trzeba jednak wykazać się cierpliwością, ponieważ nic nie przyjdzie łatwo.
  • SKRZYDŁA - Każdy człowiek może je rozwinąć w sprzyjających okolicznościach. Wkrótce znajdziesz się w takiej korzystnej sytuacji i uda ci się rozwinąć własne. W tym celu musisz jednak odrzucić to, co niepotrzebnie cię ogranicza, wiąże i sprowadza na ziemię. Jeśli to wyeliminujesz ze swojego życia, możesz osiągnąć naprawdę wiele. 
  • GWIAZDY - W tej chwili nastał dla ciebie sprzyjający czas! Możesz zrealizować nawet najbardziej śmiałe plany - wystarczy tylko, że je stworzysz i zbierzesz siły, żeby stały się rzeczywistością. To pozytywny symbol, który wskazuje iż opatrzność czuwa nad tobą i wspiera twoje zamiary.
  • HARFA - Karta wskazuje na okres spokoju i harmonii, który właśnie się zbliża, albo może już nastał. Żeby jednak uniknąć wszelkich kłopotów, trzeba zaufać swojej intuicji i słuchać swego wewnętrznego głosu. On napełni cię harmonią, spokojem i pięknem. 
  • CHMURY - Karta wskazuje na problemy, które zawisły nad tobą jak chmury nad ziemią. Trzeba jednak pamiętać, że pogoda się zmienia - może więc nadejść rozpogodzenie. Musisz mieć ufność we własny los i przyjąć z godnością to, co się dzieje. Jest to bowiem wynik twojego postępowania w przeszłości. Wyobrażaj sobie, że wszystko zmierza w dobrym kierunku - taka wizualizacja może pomóc w przezwyciężeniu kłopotów. 
  • LUSTRO - Karta ta wskazuje, że zmiany trzeba zacząć od siebie. Ludzie, którzy cię otaczają są bowiem twoim własnym odbiciem - podobnie jak sytuacje, które mają miejsce są odbiciem twojego własnego wnętrza. 

Można także wybrać talię "Tarot Anielski", w której przesłanie anielskie umieszczone jest na 78 kartach, podzielonych na Arkana Wielkie i Arkana Małe. Talia jest zatem nieco podobna do klasycznego tarota. Każda z kart, która należy do działu Arkana Wielkie, została połączona z archaniołem. Talia jest więc bezpieczna, zapewniając duchową ochronę osobie wróżącej. Z kolei Arkana Małe zostały podzielone na 4 kolory, przypisane do 4 żywiołów, czyli ziemi, wody, powietrza i ognia. Każdy żywioł ma swój motyw przewodni, z symbolami jednorożców, syren, wróżek oraz smoków. Anioły mogą kierować uwagę człowieka na konkretne symbole i pomagać im w zrozumieniu konkretnego przesłania. Wróżba anielska na miłość pomaga podjąć decyzję dotyczącą związku, wróżba na finanse odpowie na pytanie w czym można odnieść sukces, a wersja na zdrowie będzie wspierać w trudnych chwilach i wskaże gdzie otrzymać pomoc.