Chiński horoskop, od którego wywodzi się nazwa dla całego roku, opiera się na różnych zwierzętach i fantastycznych stworach. Rok 2023 został obwołany Rokiem Wodnego Królika, zaczął się 22 stycznia 2023 i potrwa do 9 lutego 2024 roku. Niesie przesłanie o zacieśnianiu więzi rodzinnych i podejmowaniu ważnych decyzji. W tym czasie świetnie sprawdzi się 1 przedmiot – pomoże ci spełnić marzenia w Chińskim Roku Królika. Sprawdź, o czym dokładnie mowa.

Jaki przedmiot – pomoże ci spełnić marzenia w Chińskim Roku Królika?

W Roku Królika, który trwa od 22 stycznia, warto postawić na figurkę królika. Jest on patronem całego roku 2023. Królik sprawia, że rozpoczęty rok upłynie nam pod znakiem pomyślności, porządku i harmonii. Rok królika oznacza czas spełniania marzeń, sukcesów i skupienia na pasji. Chińczycy tradycyjnie w tym roku korzystają z figurek królika. Ma ona przynosić im szczęście, powodzenie w realizacji planów, a także bogactwo i pogłębienie rodzinnych więzi. Królik symbolizuje uznanie, szacunek i mądrość życiową. Przyciąga pieniądze i miłość na całe życie. To także świetny pomysł na prezent dla osób urodzonych w roku królika, czyli 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 i 2023. Przynosi pomoc w spełnianiu życzeń zwłaszcza introwertykom, osobom cichym, spokojnym i tradycjonalistom.

Zobacz też:

Jak działa magia królika?

Figurka królika to nie tylko symbol roku 2023 i jeden z chińskich znaków zodiaku. Na ogół oznacza też bogactwo, rodzinę i więzi międzyludzkie. Wiąże się z budowaniem rodziny, powiększaniem jej i planowaniem ciąży. Chińskie przesądy głoszą, że figurka królika w sypialni pomaga zajść w ciążę i sprzyja kobiecej energii. Marzenia o rodzicielstwie wspiera szczególnie figurka czerwonego królika. Kobiety w Chinach korzystają też z wróżenia sobie z wykorzystaniem jego symbolu. Statuetkę królika z dowolnego surowca, najczęściej o jasnym kolorze, przemalowują na czerwono i umieszczają w pokoju przeznaczonym dla dzieci. Czerwony królik ma wspomóc szczęście przyszłych rodziców i obdarzyć ich dobrobytem. Królik spaja rodzinę i chroni domowe ognisko.

Sprawdź także: