W naszych domach gromadzimy wiele rzeczy. Niemal każdy z nas ma jakąś szafkę lub szufladę z "zapomnianymi" przedmiotami, które gromadzimy od lat. Są to np. pamiątki z wakacji lub drobnostki znalezione gdzieś na ulicy, które zabraliśmy do domu "na szczęście". Niektóre z nich działają jednak zupełnie odwrotnie. Babcia z Lubelszczyzny ostrzegła nas, że ten drobiazg w domu przynosi pecha. Lepiej jak najszybciej się go pozbądź. 

Ten drobiazg w domu przynosi pecha

Babcie zawsze chcą dla nas jak najlepiej. Dlatego ostrzegają nas przed różnymi sytuacjami w naszym życiu, a przede wszystkim tym, co może przyciągnąć do nas nieszczęście.

Okazuje się, że istnieje jedna rzecz, która wyjątkowo przynosi pecha, jeżeli przechowujemy ją w domu. Babcia z Lubelszczyzny zdradziła nam, że tą niepozorną drobnostką jest... pióro ptaka. 

Zobacz także: 

Czy pióro przynosi pecha?

Nie od dziś wiadomo, że pawie pióro przynosi pecha. Okazuje się, że nie tylko ten ptak może ściągnąć na nas nieszczęście. Jeżeli znalazłeś pióro jakiegokolwiek ptaka, koniecznie się go pozbądź. Zwłaszcza jeżeli ma ono czarny kolor. 

Babcia z Lubelszczyzny ostrzega przed trzymaniem piór ptaków w domu. O ile nie wszystkie muszą przyciągnąć do nas pecha, o tyle lepiej dmuchać na zimne. Okazuje się bowiem, że czarne pióra zawsze zwiastują nadchodzące nieszczęście. Wszystko zależy też od ptaka, który to pióro zgubił.

Pióro kruka może zwiastować chorobę i niepowodzenie. Z kolei pióro drozda jest dla nas ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem. Symboliczne jest także pióro sowy, które może nawet zwiastować śmierć.

Zobacz także:

Z reguły nie tak łatwo rozpoznać, jaki ptak zgubił pióro. Dlatego lepiej unikać tego typu przedmiotów i nie zabierać ich do domu. Dzięki temu nie będziemy kusić losu. 

Zobacz także: