W czwartym odcinku zastanawiamy się nad tym, z czego wynika rosnąca popularność astrologii i związanych z nią zagadnień. Gościem specjalnym odcinka jest astrolog Merkurja.

[Podcast] Bardzo Kobiecy odc. 4: Co nas kręci w astrologii?

Redaktor prowadząca kobieta.pl, Sandra Hajduk-Popińska, jej zastępczyni, Małgosia Malinowska oraz nasza ekspertka, astrolog Merkurja (Anna Grzywaczewska-Ciuciura) porozmawiały o współczesnym pojęciu astrologii i tego, co nas właściwie w niej kręci. 

Temat duchowości, rozwoju duchowego bardzo się teraz wybija. Robi się z tego szeroki biznes. Wiele osób zaczęło to zauważać, że to jest popularne. [...] Ludzie się boją, są zlęknieni, zawieszeni w rzeczywistości. Potrzebują jasnych, konkretnych szybkich odpowiedzi i rozwiązań [...] Kocha / nie kocha? Jestem chory / jestem zdrowy? Będę mieć pracę, czy nie? Wszystko w 20 minut ma być załatwione. Tak się nie da, astrolog, czy innych duchowy doradca tej pigułki nie poda - przestrzega nasza eksperta, astrolog Merkurja. 

Nasza ekspertka wypunktowała także różnice między osobami zajmującymi się tematami ezoterycznymi, jak również opowiedziała o tym, w jaki sposób odróżnić profesjonalistę od oszusta, który zwyczajnie chce wyłudzić od nas pieniądze.

Osoba, która jest dobrym, rzetelnym doradcą nigdy nie powie: "Ktoś z bliskich osób odjedzie", [...] "Widzę tragedię / dramat / ruinę domu / utratę pracy, rozstanie". Tak nie postąpi ktoś, kto chce pomóc. Strasznie klienta jest najlepszym sposobem, żeby go przy sobie utrzymać - zauważa nasza ekspertka.

W rozmowie poruszają także tematy szczęśliwych kamieni, tym, dlaczego tak bardzo chcemy znać swoją przyszłość oraz dlaczego nie warto brać horoskopów za pewniki.  

Zapraszamy do słuchania!

Nasz [Podcast] Bardzo Kobiecy dostępny jest również w serwisie YouTube i na Spotify.

Zobacz także:

POPRZEDNI ODCINEK: