Przesądy na Sylwestra i Nowy Rok - jaki Sylwester, taki cały rok!

"Jaki sylwester, taki cały rok" – to jedno z najbardziej znanych polskich powiedzeń dotyczących Sylwestra i Nowego Roku. Zatem, warto zadbać, by ostatni dzień starego roku był udany. Warto również zadbać o to, by uregulować wszystkie płatności, spłacić długi i dokończyć sprawy, z którymi zwlekaliśmy w ostatnim czasie. Wszystko to, co niedokończone i niedopracowane powróci do nas bowiem ze wzmożoną złą siłą w Nowym Roku! 31 grudnia zamknij wszystkie niedomknięte kwestie, posprzątaj mieszkanie, zaplanuj posiłki. Wymień też wszystkie baterie w zegarach. Jeśli któryś z nich stanie 31 grudnia, to będzie bardzo zły znak! Postaraj się też nie wynosić śmieci w Sylwestra!

Zobacz też:

Magiczne wróżby i zaklęcia na Sylwestra i Nowy Rok - co radzi Wam prawdziwa Wiedźma?

Sprawdzone wróżby miłosne

Przesądy i wróżby na Sylwestra i Nowy Rok - nowa miłość

Ktoś złamał Ci serce w 2020 roku i wciąż nie umiesz o nim zapomnieć? Oto sposób na pozbycie się niechcianych wspomnień i wejście w Nowy Rok 2021 z nową miłosną energią. Potrzebna będzie Ci czerwona kartka i długopis. Napisz na niej imię nieszczęśliwej miłości, zapisz wszystko, co zaprząta Twoje myśli a o północy spal kartkę na popiół!

Chcesz znaleźć nową miłość w 2021 roku? Wsyp kilka ziarenek maku do butów, w których zamierzasz spędzić Sylwestra. Podobno mak w butach przyciąga miłość! 

Kolejnym sposobem na przyciągnięcie miłości w Nowym Roku 2021 jest wstanie wcześnie rano 1 stycznia. Otwórz oczy i wyjrzyj za okno. Pierwsza osoba, którą zobaczysz to zwiastun tego, co nas czeka. Jeśli zobaczysz mężczyznę, szykuj się na gorący romans i wielką miłość! Jeśli zobaczysz kobietę lub parę, niestety będziesz musiała jeszcze poczekać.

Zobacz też:

Przesądy w sypialni. Uważaj na lustro!

Przesądy na przeprowadzkę. Czego unikać?

Przesądy i wróżby na Nowy Rok - bąbelki i 12 rodzynek

Jaki będzie Nowy Rok 2021? – pytamy od dłuższego czasu, licząc na to, że będzie dla nas lepszy niż poprzedni. Jeśli chcesz to wiedzieć, spójrz na bąbelki sylwestrowego szampana. Jeśli buzują mocno, oznacza to, że czeka Ciebie rok pełen niespodziewanych wydarzeń i intensywnych zwrotów akcji. Jeśli bąbelki tańczą spokojnie w kieliszku, Nowy Rok przyniesie Ci stateczność i spokój.

Jedną z ciekawych wróżb, która ma przynieść nam szczęście i spełnienie marzeń, jest wróżba z rodzynkami. Weź 12 rodzynek i zacznij jeść je 12 minut przed północą. Jedz je w odstępie minuty, za każdym razem wypowiadając życzenie. Każda z rodzynek symbolizuje kolejny miesiąc Nowego Roku. Niech się spełni!

Pocałunek o północy w Sylwestra

Nie zapomnij o pocałunku! To wiekowa wróżba, która zapewnia miłość w nadchodzącym roku i umocnienie dotychczasowych związków!

Zobacz też:

Przesądy w związku. Czego warto unikać?