Praca to jedna z najważniejszych części naszego życia. Spędzamy wiele godzin, dając z siebie wszystko, próbując też współpracować z innymi ludźmi. Często praca wysysa z nas energię. Też się tak czujesz? Nic dziwnego, że marnujesz się w pracy. Sprawdź twój idealny zawód zapisany w gwiazdach. Dowiedz się, czy profesja przypisana do znaku zodiaku pokrywa się z aktualnym zatrudnieniem.

 

Sprawdź twój idealny zawód zapisany w gwiazdach

Praca samodzielna czy w grupie? W domu, a może w ruchliwym biurze? Każdy znak zodiaku ma preferowane środowisko i rodzaj wykonywanego zawodowo zajęcia. Sprawdź, czy wykonujesz już twój idealny zawód, czy dopiero tutaj odnajdziesz swoją życiową misję.

Baran

Baran najlepiej sprawdzi się w zawodzie doradcy i przewodnika. Jest urodzonym liderem, więc świetnie poradzi sobie także jako kierownik, menedżer, a nawet dyrektor. Możesz być idealnym trenerem, motywatorem, kontrolerem finansowym czy nauczycielem, także akademickim. Bijąca od Barana energia, pasja i siła pomaga motywować innych i przyczynia się do ich sukcesów.

Zobacz też:

Byk

Dla Byka najważniejsze jest stabilne zatrudnienie, dzięki któremu zabezpieczy finanse. Następna w kolejności jest kreatywność i szanse na rozwój, dlatego dobrym wyborem zawodowym Byka jest architektura, projektowanie lub pisanie. Zamiłowanie do otaczania się pięknymi rzeczami można też wykorzystać przy pracy ze sztuką, roślinami, biżuterią lub perfumami.

Bliźnięta

Bliźnięta potrzebują być w ciągłym ruchu. Nie dla nich spokojna praca przy biurku ani monotonne układanie dokumentów. Potrzebujesz zajęcia, które zakłada częste wyjazdy, spotkania z ludźmi, debaty i burze mózgów. Dobrze odnajdziesz się w mediach informacyjnych, przy badaniach terenowych, organizacji imprez lub w parku rozrywki. Potrafisz działać w chaosie, gdy inni się gubią.

Zobacz także:

Rak

Rak dobrze dostosowuje się do każdego środowiska, więc nie ma problemu ze znalezieniem lubianej przez niego pracy. Wyróżnia się oryginalnym podejściem do tematu, a także umiejętnościami skupienia i drobiazgowej szczegółowości. Świętnie sprawdzisz się w zawodach, w których projektujesz i tworzysz, obojętnie, czy będą to modele samolotów, zabawki, czy pisanie oprogramowania.

Lew

Lew łatwo nawiązuje kontakty z innymi, chętnie wspiera i prowadzi. Lubi rywalizować, angażuje się we wszystko, co robi, czasem nawet aż do przesady. Idealny zawód dla Lwa to aktorstwo, gdzie będzie błyszczał, a przy okazji wykorzysta swoje dramatyczne zacięcie. Dobrym wyborem jest też kierownictwo średniego szczebla, doradztwo, praca jako rzecznik bądź sprzedawca.

Panna

Panna zazwyczaj jest drobiazgowa, zorganizowana i praktyczna. Wzbudza zaufanie, chętnie pomaga innym i lubi mieć poczucie misji w tym, co robi. Cechy takie jak krytyczne spojrzenie i szczegółowość, a przy tym troska, dobrze przełożą się na pracę w medycynie. Jako lekarz, pielęgniarka, aptekarz lub dietetyk wykorzystasz swoje analityczne umiejętności dla dobra innych.

Waga

Jako Waga dążysz do równowagi w życiu. Chętnie podzielisz się tą naturalną umiejętnością, ale potrzebujesz też nieco spokoju, nie potrzebujesz być w centrum zainteresowania. Lubisz ludzi i cenisz sobie towarzystwo. Idealne miejsce pracy dla Wagi to szkolnictwo, zarządzanie, prawo, pośrednictwo. 

Sprawdź też:

Skorpion

Skorpion chętnie wykorzystuje swoje umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami. Motywują go zmiany i ruch. Dobrze poczujesz się w pracy, dzięki której będziesz mógł podróżować po świecie, ryzykować i tworzyć. Będziesz szczęśliwy jako podróżnik, przewodnik lub pilot. Jeśli bardziej cenisz sztukę, odnajdziesz się jako artysta muzyczny, filmowiec i krytyk.

Strzelec

Strzelec lubi dochodzić do sedna sprawy. Pracuje z zapałem, chętnie skupia wokół siebie innych, umiejętnie rozdzielając obowiązki i sprawdzając wyniki. Idealny zawód dla Strzelca to wykładowca, nauczyciel, prawnik czy psycholog. Możesz pozwolić sobie na dodanie nieco emocji do pracy jako opiekun, trener lub pedagog.

Koziorożec

Koziorożec pracuje cierpliwie i wytrwale. Ma dar tworzenia pięknych rzeczy, które wymagają skupienia i monotonni działania. Koziorożec dobrze sprawdzi się jako projektant wnętrz, mebli, ogrodów, architekt. Nie znudzi go praca w korporacji, ale musi pilnować się, by nie zginąć w tłumie odważniejszych znaków. Jest serdeczny dla ludzi, więc może postawić też na zawód oparty na kontaktach z klientami.

Wodnik

Wodnik ceni sobie indywidualizm i walkę o sprawiedliwość społeczną. Szybko nawiąże więzi niemal z każdym znakiem, chętnie pomoże i przekaże wiedzę. Wodnik swoją misję odnajdzie w branży socjalnej, medycznej, prawniczej, a nawet jako duchowny. Jego dumą będzie zmiana świata i życia innych ludzi na lepsze.

Ryby

Ryby odznaczają się wyjątkową empatią i umiejętnością słuchania innych. Nie szukają sławy ani poklasku. Mają często kreatywny umysł, pomocny przy opiece nad sztuką. Wolą cichy gabinet niż chaotyczne biuro. Idealny zawód dla Ryb to terapeuta, pedagog, przewodnik po galerii, antykwariacie lub artysta malarz. 

Zobacz też: