Zaćmienie księżyca listopad: data

Zaćmienie księżyca w listopadzie to zjawisko, które wypada dokładnie w tym samym dniu co pełnia księżyca. Listopadowa pełnia "Mroźnego Księżyca" oraz całkowite zaćmienie księżyca w Byku wypadają dokładnie 8 listopada 2022. Kulminacja zaćmienia księżyca przewidziana jest dokładnie na godzinę 12:03 czasu polskiego. Zjawisko to potrwa około 40 minut.

Zaćmienie Księżyca może wystąpić maksymalnie trzy razy w ciągu roku. Ostatnie zaćmienie księżyca mogliśmy oglądać 16 maja 2022. 

Zaćmienie księżyca w listopadzie: gdzie będzie widoczne?

Po ostatnim częściowym zaćmieniu słońca, które mogliśmy oglądać na niebie 25 października, wszyscy zadają sobie pytanie, czy zaćmienie księżyca będzie tak samo widoczne. 

Eksperci podkreślają, że w Polsce niestety nie obejrzymy na niebie listopadowego zaćmienia księżyca. Kto będzie miał szczęście zobaczyć to zjawisko?

Zaćmienie księżyca w listopadzie w całości będzie widoczne w zachodniej części Ameryki Północnej, we wschodniej Azji, na Oceanie Arktycznym oraz na prawie całym Oceanie Spokojnym (z wyjątkiem części południowo-wschodniej); we wschodniej części Ameryki Północnej, w całej Ameryce Południowej oraz na północnym Atlantyku przy zachodzie Księżyca; w środkowej i północno-zachodniej Azji i w Australii przy wschodzie Księżyca.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zaćmienie księżyca: na czym polega to zjawisko?

Zaćmienie księżyca następuje w momencie, kiedy Ziemia znajduje się dokładnie między Słońcem a Księżycem w fazie pełni. Kiedy widzimy całkowite zaćmienie księżyca? Gdy wejdzie on w pole cienia rzucanego przez Ziemię. Wówczas zostaje on całkowicie zakryty i przybiera krwistą, pomarańczowo-czerwoną barwę. Stąd jego nazwa "Krwawy Księżyc".

Zobacz także:

Jak wpłynie na nas zaćmienie księżyca w listopadzie?

Zaćmienie księżyca jak każde zjawisko astronomiczne wpłynie na nasze samopoczucie. Czego możemy spodziewać się w tym czasie?

  • Osłabienia
  • Chwiejności emocjonalnej
  • Pogorszenia stanu psychicznego

Jak możemy sobie pomóc?

  • Dużo odpoczywaj
  • Korzystaj z technik relaksacji
  • Wyeliminuj osoby i sytuacje, które mogą powodować u ciebie rozdrażnienie

Nie bój się wykorzystać mocy płynącej z "Krwawego Księżyca". Jego energia i ognistość niech da ci siłę do zmian. 

PRZYGOTOWALIŚMY SPECJALNY HOROSKOP NA ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA: