Wróżby miłosne są jedną z andrzejkowych tradycji, a rytuał odprawiania tych obrzędów sięga czasów celtyckich. Wigilia dnia św. Andrzeja ma niezwykłą moc. To właśnie wtedy powstają najsilniejsze wibracje, niosące w sobie ogromny ładunek energii. Wróżby miłosne można jednak wykonywać każdego dnia i nie trzeba być w tym celu wykwalifikowaną wróżką.  

Przesądy i wróżby miłosne na co dzień

O prawdziwej miłości marzą niemal wszyscy. Która z nas nie chce rzucić się w to, co nieznane i wspólnie z tą drugą osobą pokonywać wszelkie ograniczenia i przeciwności losu? Zastanawiasz się, kiedy spotkasz tego jedynego? Odpowiedź na to pytanie może skrywać prosta wróżba, do której przeprowadzenia będziesz potrzebować jedynie świeczki i zapałek.

Najpierw postaw na stole świecę i zapal knot. W dalszej kolejności przygotuj dwie zapałki, jedną umieść w prawej dłoni, drugą - w lewej. Zamknij oczy, oczyść umysł ze wszystkich zbędnych myśli i wypowiedz (nie głośno) pytanie - "czy w tym roku spotkam tego jedynego?". Nawet na chwilę nie odrywaj swoich myśli od tej intencji. Teraz musisz otworzyć oczy i zbliżyć zapałki do płomienia świecy. Gdy już zapłoną, zbliż je do siebie na odległość kilku cm. Jeżeli płomienie pochylą się ku sobie, masz szczęście - otrzymałaś odpowiedź twierdzącą.

A może już spotkałaś fantastycznego faceta i chcesz się dowiedzieć, czy czeka was wspólna przyszłość? Na to także znajdzie się wróżba. Do jej przeprowadzenia będziesz potrzebować średniej misy i 8 różnokolorowych kartoników (można je zastąpić innymi przedmiotami, ważne jest to, żeby dało się je skutecznie zamieszać). Kolory, które cię interesują to: fioletowy, biały, żółty, zielony, czerwony, szary, czarny i niebieski.

Zobacz również: Jackie Stallone, matka Rambo, była rumpologiem. Na czym polega sztuka wróżenia z pośladków?

Sam rytuał jest bardzo łatwy. Musisz tylko zamknąć oczy, zadać sobie w myślach pytanie o waszą wspólną przyszłość i zamieszać umieszczone w misie kolorowe kartoniki. Pozostań skupiona na swojej intencji i wylosuj tylko jeden. Kolor da ci odpowiedź na zadane pytanie:

fioletowy - wasz związek będzie niezwykle intensywny. Nie zabraknie kłótni, jednak możecie też liczyć na wiele płomiennych momentów,

biały - darzycie się szczerym uczuciem. Z całą pewnością łączy was coś więcej niż tylko przelotny romans,

żółty - wasza miłość będzie się rozwijać, jednak zazdrość może stanąć na drodze do wielkiego szczęścia,

zielony - to właśnie ten jedyny. Przygotuj się, że będziecie razem aż do końca świata,

czerwony - stworzycie niezwykle harmonijny związek, a jako para będziecie cieszyć się sympatią innych osób,

szary - los wystawi wasze uczucie na ciężkie próby. Żeby ten związek mógł przetrwać, oboje musicie go pielęgnować,

czarny - wasz związek będzie przepełniony zaserwowanymi przez los trudnymi chwilami. Niefortunny splot zdarzeń może doprowadzić do przerwania więzi, która was łączy,

niebieski - los jest po waszej stronie. Oboje jesteście osobami bezproblemowymi, więc wasz związek będzie składał się wyłącznie z dobrych chwil.

Przeczytaj także: Wróżby dla par: te wróżby dadzą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w związku

Wróżby miłosne z imion

Zastanawiasz się jak ma na imię mężczyzna, który na ciebie czeka? Wróżby miłosne znają odpowiedź i na to pytanie. Aby móc poznać tę tajemnicę, musisz przygotować 7 karteczek, miskę wypełnioną wodą i skorupy orzechów włoskich. Na 6 kartkach napisz męskie imiona, ostatnia jest zarezerwowana na twoje imię. Umieść je w skorupach, następnie puść je na wodę tak delikatnie, jak tylko jest to możliwe. Poczekaj aż jedna z "łódek" podpłynie do tej, w której umieściłaś swoje imię. To właśnie z tym chłopakiem zwiążesz swoją przyszłość

Alternatywnym sposobem wróżenia z imion jest schowanie przygotowanych karteczek pod poduszkę. Połóż się spać z intencją poznania imienia swojej przyszłej miłości. Ważne jest, żeby twojej głowy nie zaprzątały żadne inne myśli. Gdy poczujesz, że twoje powieki robią się coraz cięższe, zadaj sobie w myślach pytanie: "jak będzie miał na imię ten jedyny?". Od razu po przebudzeniu wyjmij spod poduszki jedną karteczkę. Imię, które się na niej znajduje, należy do twojego przyszłego partnera

Przeczytaj także: Jak wróżyć z fusów z kawy i herbaty? Wróżenie z fusów dla początkujących

Wróżby miłosne z kart klasycznych

Niezawodnym atrybutem każdej wróżki są karty. Spokojnie, żeby wywróżyć sobie miłość, nie musisz doskonalić się w trudnej sztuce czytania z kart tarota. Dobrze sprawdzi się też zwykła talia.

W pierwszej kolejności przygotuj karty, od dziewiątek do asów. Następnie dokładnie je potasuj i przełóż. Pamiętaj, że musisz to zrobić ręką bliższą sercu, czyli lewą. Teraz wyciągnij jedną kartę. Zdradzi ona pierwszą literę imienia twojego przyszłego męża:

dziewiątka: karo - O, trefl - Ł, kier - N, pik - F,

dziesiątka: karo - H, trefl - M, kier - E, pik - U,

walet: karo - P, trefl - L, kier - D, pik - T,

dama: karo - G, trefl - Z, kier - W, pik - C,

król: karo - S, trefl - J, kier - B, pik - K,

as: karo - Z, trefl - I, kier - A, pik - R.

Przeczytaj również: Wróżba anielska: na czym polega wróżenie z kart anielskich?

Andrzejkowe wróżby miłosne

Wróżba miłosna może być wykonana dowolnego dnia, ale jeżeli chcemy wykorzystać moc ukrytą w potężnych wibracjach, warto przeprowadzić ją w noc andrzejkową. Lanie wosku czy wróżenie z fusów to dobrze znana tradycja, ale istnieją jeszcze inne andrzejkowe wróżby, które przepowiadają miłość.

Jedną z najpopularniejszych zabaw jest obieranie jabłek. Skórkę należy usunąć w taki sposób, żeby uzyskać jeden długi pasek. Teraz pozostaje ci tylko rzucić ją za siebie i rozpoznać w jej kształcie literę. Będzie to pierwsza litera imienia twojej przyszłej miłości.

Inna propozycja to pierścionek na nitce. Do tej wróżby najlepiej nada się ozdoba bez oczka lub zwykła obrączka. Musi to być natomiast przedmiot bliski twojemu sercu. Nawlecz pierścionek na nitkę i chwyć jej dwa końce kciukiem i palcem wskazującym. Teraz musisz policzyć liczbę ruchów, które pierścionek wykona zanim zastygnie w miejscu. Żeby móc poznać pierwszą literę imienia przyszłego partnera, wystarczy dopasować tę liczbę do litery w alfabecie.  

Zobacz także: Ciasteczka z wróżbą: jak je upiec i na jakie okazje można je wykorzystać?