Jak powszechnie wiadomo żywioł wody związany jest z Księżycem. Magiczne powiązanie odkryli nasi przodkowie, a my, ufając w niebywałą moc synergii jednego z żywiołów z ziemskim satelitą, wciąż staramy się to wykorzystywać. Jednym ze sposobów jest opracowany przed wiekami eliksir o działaniu upiększającym i oczyszczającym. Mowa o wodzie księżycowej. Czym jest, jak wykonać ją samodzielnie i na co pomoże?

Co to jest woda księżycowa i w czym tkwi jej fenomen?

Woda księżycowa to rodzaj magicznej mieszanki, którą sporządza się podczas pełni Księżyca.

Miłośnicy eliksiru, którzy wykonują i stosują go regularnie podkreślają, że zbawiennie wpływa na samopoczucie, wygląd zewnętrzny i duszę. Oczyszcza, redukuje nagromadzoną w nas negatywną energię, wzmacnia intuicję. Przez wielu traktowana jest jako eliksir młodości (jej fankami są gwiazdy Hollywood), dlatego wykorzystywana jako nawilżający kosmetyk do twarzy, który działaniem przypomina kosmetyki anti-aging. Wiele osób stosuje ją również na włosy - ma nadawać im blasku i odżywiać. Miksturę kochają także miłośnicy roślin - podlewają nimi kwiaty, by przyspieszyć ich wzrost i wzmocnić korzenie. 

Woda księżycowa na zdrowie i piękno - jak ją zrobić?

Wodę księżycową sporządzamy podczas pełni Księżyca - ma on wówczas największą moc. Rytuał przygotowania trwa od zachodu Słońca w dzień pełni do poranka następującego tuż po niej. Do wykonania potrzebne są właściwie dwa składniki, ale możemy dla wzmocnienia dodać jeszcze kilka.

Składniki wody księżycowej:

  • szczelny pojemnik związany z pozytywnymi emocjami: butelka, dzbanek, słój,
  • krystalicznie czysta woda: źródlana, deszczówka, ze studni lub strumienia,
  • dodatki: kilka jagód jałowca, płatki kwiatów, kryształ górski.

Przygotowanie:

  1. Do naczynia na wodę księżycową włóż dodatki, które wzmocnią moc eliksiru.
  2. Wypełnij pojemnik krystalicznie czystą wodą.
  3. O zachodzie Słońca postaw naczynie na dworze. Zadbaj o to, by mogło docierać do niego światło Księżyca.
  4. O poranku eliksir będzie już wystarczająco naenergetyzowany i gotowy do użycia. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Zobacz także: