Prognoza astrologiczna na październik 2023 r. wskazuje, że czeka nas w tym miesiącu sporo atrakcji. Cześć z nich dotyczy tzw. spadających gwiazd, które tworzą niezwykłe widowisko. Dlatego w październiku spójrz w górę po zachodzie słońca. Rozpoczął się kosmiczny spektakl, spełniający marzenia. Czego zażyczysz sobie na początku jesieni? Sprawdź, kiedy szukać deszczu meteorów.

W październiku spójrz w górę po zachodzie słońca - co nas czeka?

Już od poniedziałku 2 października 2023 roku rozpoczyna się pełnia sezonu na jesienne spadające gwiazdy. Tego dnia zaczyna się aktywność Orionidów, czyli meteorów z roju gwiazdozbioru Oriona. Związany z nimi "deszcz meteorytów" trwa od 2 października aż do 7 listopada, a jego maksimum przypada na 21 października 2023. 

Meteory z roju Orionidów można oglądać na południowo-wschodniej części nieba, na pograniczu gwiazdozbiorów Oriona i Bliźniąt. W okresie maksimum ich aktywności będzie można zobaczyć 20-30 meteorów na godzinę, a bywa ich nawet dwa razy więcej. Dobrze widoczne będą w październiku wkrótce po zachodzie słońca. Obserwację najlepiej prowadzić po okresie ostatniej kwadry Księżyca, czyli po 6 października. Spadające Orionidy przynoszą nam jednak nie tylko niezwykłe widowisko.

Zobacz też:

Orionidy: rozpoczął się kosmiczny spektakl, spełniający marzenia

Astrolodzy wskazują, że jesienne Orionidy to szansa na spełnienie marzeń zwłaszcza w kwestiach planowania przyszłości rodziny, miłości i przyjaźni. To właśnie w tych sferach wspierają nas gwiazdozbiory, w których odbędzie się ten kosmiczny spektakl. Orionidy swoją dobroczynną moc spełniania marzeń najmocniej roztaczają w okresie 5 dni otaczających ich maksimum.

W październiku spójrz w górę po zachodzie słońca, a wymarzone życzenia do spełnienia zostaw na okres od 19 do 23 października. Dla spóźnialskich moc meteorów Orionidów wygasza się jednak aż do 7 listopada 2023.

W międzyczasie będziemy mieć też szansę dojrzeć meteory Drakonidy w centralnej części nieba. Będą to jednak spadające gwiazdy o wiele mniejszej jasności, prędkości i ukazujące się w trudniejszych warunkach obserwacyjnych.

Zobacz także:

Sprawdź także: