Oddanie się zainteresowaniom jest bardzo ważne dla zdrowia psychicznego i wnosi do życia nową rutynę. Doskonalenie nabytych już umiejętności lub odkrywanie tych całkiem dla ciebie nowych, daje również poczucie spełnienia. Nie wiesz, jak znaleźć swoją pasję? Sprawdź hobby dopasowane do znaku zodiaku, który posiadasz!

Hobby dopasowane do znaku zodiaku

Psycholog Holly Richmond twierdzi, że hobby porusza mózg w nowy sposób. Kreatywne sposoby stymulacji mózgu są więc bardzo ważne, ponieważ mogą znacznie poprawić nastrój. Niektóre umiejętności, takie jak na przykład nauka nowego języka, mogą wpłynąć nawet na nasz charakter! Idealnie byłoby, gdyby hobby lub aktywność w domu nie wymagała urządzenia - mówi naukowiec. Jednak niezależnie od tego, jakie hobby wybierzecie, z pewnością wpłynie ono na waszą, szarą, jesienną codzienność. Poszukując sposobów na rozwój, możecie zasugerować się swoim... znakiem zodiaku!

Hobby dla Barana: fotografia

Idealne hobby dla Barana to takie, które go wyciszy, ale nie za mocno. Musi także wyrażać przez nie siebie. Fotografia będzie strzałem w dziesiątkę.

Hobby dla Byka: doskonalenie umiejętności kulinarnych

Bykiem rządzi Wenus, bogini miłości, obfitości i piękna. Ta planeta uwielbia wszystko, co pyszne i wyjątkowo cieszące oko. Ciekawym hobby dla Byka będzie odtwarzanie i kreowanie dań. Byku, co powiesz na kurs pieczenia i dekorowania ciast?

Hobby dla Bliźniąt: opieka nad domowymi roślinami

Towarzyskie i żywiołowe Bliźnięta wbrew pozorom mają spore pokłady wrażliwości. Warto, by ciepłe uczucia jesienią przelały na kwiaty i rośliny doniczkowe.

Hobby dla Raka: czytanie książek lub e-booków

Wrażliwiec Rak nie lubi, gdy zbyt dużo się wokół niego dzieje. Ucieczka w książki lub e-booki może okazać się dla niego zbawieniem w długie, jesienne i zimowe wieczory.

Hobby dla Lwa: zajęcia plastyczne

Hobby dla Lwa? Oczywiście takie, w którym może się wykazać (w końcu to uwielbia). Świetną opcją będą zajęcia plastyczne.

Zobacz także:

Hobby dla Panny: tworzenie świec

Panna potrafi dostrzec magię w przedmiotach codziennego użytku. Dzięki tworzeniu własnych świec stworzy spokojną, mistyczną i romantyczną atmosferę wokół siebie. 

Hobby dla Wagi: szycie lub haftowanie

Waga bywa niezdecydowana i rozchwiana. Szycie lub haftowanie niebywale uspokaja, więc z pewnością jej się przyda.

Hobby dla Skorpiona: nauka gry na instrumencie

Skorpion ma w sobie wiele skrajnych uczuć i czasem nie umie znaleźć odpowiedniego sposobu na wyrażenie siebie. Nauka gry na dowolnym instrumencie wyzwoli go od negatywnych emocji i zagwarantuje poczucie bycia wyjątkowym.

Hobby dla Strzelca: nauka nowego języka

Nauka języka zaspokoi ciekawość i intelektualną naturę Strzelca. Znów poczuje, że się rozwija!

Hobby dla Koziorożca: joga lub pilates

Tylko spokój może nas uratować. Energetyczny Koziorożec powinien znaleźć czas na wyciszający sport.

Hobby dla Wodnika: digital art / nowe technologie

Bystre oko i analityczny umysł. Wodnik nie nadaje się do kreatywnych zajęć. Kursy online poświęcone technologii (np. nauka programowania) lub sztuka cyfrowa to coś dla niego!

Hobby dla Ryb: astrologia, ezoteryka, tarot

 Ryby są w głębokim kontakcie ze swoimi emocjami. Rozwój intuicji może sprawić, że zmieni się ich postrzeganie codzienności.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: