Cygańskie przesądy często znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Mają one moc sprawczą niemal jak żadne inne. Właśnie dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, żeby dmuchać na zimne. Niedawno pisałyśmy, że ten sen to najgorszy omen z możliwych. Teraz stara cyganka ostrzegła nas, że te 3 symbole to zapowiedź najgorszego. Warto zwracać na nie uwagę. 

Stara cyganka ostrzega przed tymi 3 symbolami

Już nasze babcie wierzyły w to, że niektóre symbole są w stanie zesłać na nas nieszczęście. Zwłaszcza jeżeli dotyczą one natury. Okazuje się, że istnieją 3 dźwięki, na które przede wszystkim powinniśmy uważać.

Każdy z tych dźwięków możemy spotkać właściwie na co dzień. Cyganka ostrzega, że są one zapowiedzią... śmierci. Niekoniecznie od razu naszej lub naszych bliskich, ale z pewnością niespodziewanie pojawi się ona w naszym otoczeniu - np. w pracy czy w sąsiedztwie. Zobaczcie, o jakie dźwięki chodzi i co zapowiada śmierć. 

Zobacz także: 

Co zapowiada śmierć? Zwróć uwagę na te 3 dźwięki

Biorąc pod uwagę romskie wierzenia, są trzy dźwięki, które mogą zwiastować nadejście śmierci: 

  • wycie psa,
  • pohukiwanie sowy, 
  • rżenie konia. 

Sowa najbardziej przeraża, ponieważ cygańska społeczność uważa ją za symbol śmierci. Niestety też psy, które znajdują się w naszym otoczeniu, mogą zwiastować jej nadejście poprzez swoje wycie. 

Co ciekawe, jeżeli chodzi o konie, cyganie wierzą we wszystkie znaki, które wysyłają im właśnie te zwierzęta. Nic więc dziwnego, że również w tym wypadku są jednym z symboli.

Zobacz także:

Nie tylko dźwięki mogą zwiastować nadejście najgorszego. Cyganie wierzą również, że kruk na dachu domu jest zapowiedzią śmierci. Więcej na temat symboliki kruka możecie przeczytać tu.

A wy wierzycie w tego typu znaki? Wierzycie w ich symbolikę? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach na Facebooku. 

Zobacz także: