Etnografowie potwierdzają słowa najstarszych Górali. Okazuje się, że sierp zawieszony koło drzwi skutecznie blokuje złą energię. Wszystko przez tę jedną cechę, która neutralizuje i zabezpiecza przed demonami i negatywnymi wibracjami. Współcześnie nie w każdym domu można odnaleźć sierp. Na szczęście babcia z Podhala twierdzi, że można równie dobrze skorzystać z alternatywnego rozwiązania. 

Uwaga, biała magia ma działanie wspomagające i nie zdejmuje z nas odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Czytaj także:

Dlaczego sierp zawieszony koło drzwi skutecznie blokuje złą energię?

Wiele osób, szczególnie tych niezaznajomionych z prawami magii zastanawia się, dlaczego sierp zawieszony koło drzwi skutecznie blokuje złą energię. W dawnych czasch sierp czasach służył do ścinania zboża i jest nadal silnie powiązany z energią życia, płodności, obfitości i szczęścia. Ale to nie wszystko. Sierp ma ostre:

  • zakończenie, czyli szpic,
  • część tnącą w kształcie elipsy.

Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ zgodnie z ludowymi wierzeniami ostre, metalowe przedmioty skutecznie odcinają złą energię i chronią nas przed jej wpływem. Co więcej, gdy sierp zostanie powieszony przy drzwiach wejściowych, blokuje odstęp wampirom energetycznym.

Czytaj także:

Co zrobić jeśli nie posiadasz sierpa w domu?

Sierp ma bardzo wysokie działanie, ale znalezienie tego tradycyjnego narzędzia rolniczego nie zawsze jest takie proste. Dlatego babcia z Podhala ma dobrą radę, którą może wykorzystać każda osoba. Jej zdaniem równie dobrym przedmiotem mającym silne właściwości magiczne jest ostry, długi gwóźdź. Jeśli wykona się  z niego symboliczny przedmiot w kształcie sierpa i zawiesi nad wejściem do domu lub mieszkania, również będzie wykazywał wysoką skuteczność. Należy jednak pamiętać, aby wcześniej aktywować jego moc.

Zobacz także:

Czytaj także: