Nadchodzi Boże Narodzenie i zbliża się koniec roku. To doskonały czas na podsumowania i zastanowienie się, co zrobić, żeby mieć szczęście w kolejnych 12 miesiącach. Okazuje się, że istnieją różne przesądy wigilijne, które mogą nam je zapewnić. Jeżeli chcesz przyciągnąć do siebie bogactwo, zrób te 2 rzeczy w wigilię. One ześlą na ciebie fortunę w nowym roku. 

Przesądy wigilijne: koniecznie zrób te 2 rzeczy w wigilię. Zapewnią ci bogactwo w 2023 roku

Wigilia to magiczny dzień, kiedy spotykamy się z najbliższymi, śpiewamy kolędy, łamiemy się opłatkiem... Są jednak rzeczy, o które wyjątkowo powinniśmy zadbać. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić sobie szczęście w nowym roku. 

Zobacz także: 

Okazuje się, że istnieją dwie rzeczy, które powinniśmy zrobić w wigilię, żeby dopomóc losowi. Były one doskonale znane już naszym babciom. Nic więc dziwnego, że do dziś ich przestrzegamy, żeby zapewnić sobie szczęście i bogactwo. 

Te 2 rzeczy w wigilię przyciągną do ciebie pieniądze

Niedawno pisaliśmy o tym, jak ubierać choinkę, żeby zapewnić sobie bogactwo w nowym roku. Okazuje się, że istnieją jeszcze inne przesądy. W sam dzień wigilii należy pamiętać o dwóch rzeczach, które również mogą zesłać na nas fortunę.

Pierwszą z nich jest moneta, którą należy umieścić pod talerzami na stole wigilijnym. Jeżeli chcemy zapewnić sobie pomyślność finansową w nowym roku, tego symbolu nie może zabraknąć. To jednak nie wszystko.

Jeszcze bardziej popularnym przesądem, jest ten z użyciem łusek karpia. Ta ryba gości na wielu stołach w polskich domach. Wystarczy wziąć łuskę karpia, a następnie włożyć ją do portfela. Jeżeli będziemy ją nosić przez cały rok, wówczas sprawimy, że pieniądze zaczną mnożyć się na naszym koncie i z pewnością zabezpieczymy się przed zbędnymi wydatkami.

Zobacz także:

A wy wierzycie w tego typu rzeczy? Czy te tradycje są kultywowane w waszych rodzinnych domach? Dajcie nam znać w komentarzach na Facebooku. 

Zobacz także: