Latanie samolotem zawsze wzbudza emocje. Jedni uwielbiają tę nutkę adrenaliny, a innych taka forma podróży paraliżuje. W obu przypadkach warto jednak poznać przesądy lotnicze, żeby wiedzieć, czego unikać, aby nie kusić losu. Okazuje się, że przede wszystkim nie należy robić jednej rzeczy przed wejściem na pokład. Może bowiem przyciągnąć do nas pecha i sprawić, że nasze wakacje nie będą udane. 

Czego nie robić przed wejściem do samolotu? 

Istnieją różne przesądy lotnicze, których warto przestrzegać, żeby dmuchać na zimne. W niektóre z nich wierzą nawet piloci. Niedawno pisałyśmy, że nie wolno robić sobie zdjęć przed wejściem do samolotu. To jednak nie wszystko.

Zobacz także: 

Okazuje się, że podczas wchodzenia na pokład musimy pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Nie można bowiem także... dotknąć samolotu podczas wsiadania - inaczej ściągniemy na siebie pecha. 

Nie wolno dotknąć samolotu podczas wsiadania do niego

Spotkaliście kiedyś osobę, która dotknęła samolotu przed wejściem do niego? A może sami zawsze to robicie, bo świta wam, że w ten sposób możecie przyciągnąć do siebie szczęście? Nic bardziej mylnego i lepiej szybko zrezygnować z tego przyzwyczajenia.

Okazuje się, że dotknięcie ręką samolotu może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych. Wówczas zapeszymy szczęście i całe nasze wakacje mogą nie być udane - właśnie przez ten jeden gest. Jeżeli zatem nie chcecie ściągnąć na siebie pecha, lepiej nie wierzcie w ten przesąd. 

A wy jakie znacie przesądy związane z lataniem? Wierzycie w nie? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach na Facebooku. 

Zobacz także:

Zobacz także: