Zazwyczaj, gdy zastanawiamy się nad osobowością jakiegoś człowieka, analizujemy charakterystykę jego znaku zodiaku. Okazuje się jednak, że jeszcze więcej jesteśmy w stanie dowiedzieć się z numerologii. Istnieje bowiem coś takiego jak liczba osobowości, która może powiedzieć na nasz temat naprawdę wiele - jest bowiem indywidualnie dopasowana do każdego z nas. Określa się ją na podstawie długości naszego imienia i nazwiska. Zobaczcie, jak obliczyć liczbę osobowości i co oznacza numer każdego z nas. 

Liczba osobowości mówi wiele na nasz temat

Człowiek jest istotą społeczną. Dlatego każdemu z nas wydaje się niezwykle istotne, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. Odpowiedź na to pytanie kryje się w liczbach. 

Numerologia jest w stanie powiedzieć naprawdę wiele na temat naszego charakteru. Liczba osobowości, którą obliczamy na podstawie imienia i nazwiska, może natomiast wskazać, jaką cechę najchętniej wykorzystujemy w kontaktach z innymi ludźmi i jakie elementy siebie skrywamy najgłębiej. Dzięki poznaniu jej będziemy w stanie o wiele lepiej komunikować się z innymi, co wpłynie na nasze życie uczuciowe i karierę zawodową. 

Zobacz także: 

Liczba osobowości - jak ją obliczyć? 

Zanim przejdziemy do charakterystyki poszczególnych liczb osobowości, musimy się dowiedzieć, jak je obliczyć. Okazuje się, że kluczem do tego jest nasze imię i nazwisko. 

Trzeba się jednak zastanowić, z jakim imieniem czujemy się najlepiej. Jeżeli wolicie skrót od waszego imienia, wówczas wybierzcie opcję, która jest dla was bardziej komfortowa. Jeżeli np. Katarzyna woli, kiedy ludzie mówią do niej Kasia, powinna wziąć pod uwagę właśnie drugą wersję. 

Każda litera alfabetu ma swój znak numerologiczny:

Zobacz także:

  • 1: A, J, S
  • 2: B, K, T
  • 3: C, L, U
  • 4: D, M, V
  • 5: E, N, W 
  • 6: F, O, X
  • 7: G, P, Y
  • 8: H, Q, Z 
  • 9: I, R

Litery polskiego alfabetu - np. Ć, Ś, Ń - przeliczamy jak ich odpowiedniki bez zmiękczenia - np. C, S, N.

Bierzemy nasze imię i nazwisko, a następnie do każdej litery dopasowujemy określoną cyfrę. Potem je dodajemy, aż w wyniku otrzymamy jedną cyfrę. Wyjątkiem są tzw. liczby mistrzowskie - 11, 22 i 33. Gdy otrzymamy je w wyniku, wówczas nie sumujemy ich, tylko pozostawiamy w wersji dwucyfrowej. 

Przykład: JANINA KOWALSKA - 1+1+5+9+5+1+2+5+5+1+3+1+2+1=42 - 4+2=6. Liczbą osobowości Janiny Kowalskiej jest 6.

Liczba osobowości 1 - co oznacza?

Jedynki to urodzeni liderzy. Doskonale wiedzą, czego oczekują od życia i innych ludzi. Są bardzo ambitne i wytrwałe w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. Czasami jednak czują się zmęczone nieustannym podejmowaniem decyzji za innych. 

Liczba osobowości 2 - co oznacza?

Dwójki są oddanymi przyjaciółmi. To osoby lojalne, na których można polegać, a nasze sekrety są u nich bezpieczne. Bywają jednak nieufne wobec obcych. Dlatego trudno wkupić się w ich łaski i zostać ich przyjacielem. 

Liczba osobowości 3 - co oznacza?

Trójka jest duszą towarzystwa. Nie lubi spędzać czasu w samotności i roztacza wokół siebie aurę silnej osoby. Zdarza jej się manipulować innymi. Warto jednak mieć ją przy swoim boku w trudnych chwilach, ponieważ jest gotowa do poświęceń. 

Zobacz także: 

Liczba osobowości 4 - co oznacza?

Czwórka jest osobą bardzo pracowitą. W dużej mierze liczą się dla niej pieniądze, ale doskonale wie, że dzięki nim jest w stanie osiągnąć szczęście i zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz swoim bliskim. Rodzina i przyjaciele są dla niej najważniejsi. 

Liczba osobowości 5 - co oznacza?

Piątka ma bardzo silną osobowość. Potrafi pokonać każdą przeszkodę na swojej drodze i jest oparciem dla innych osób, które spotyka w życiu prywatnym i zawodowym. Ludzie często na niej polegają i jej ufają. 

Liczba osobowości 6 - co oznacza?

Szóstka jest niezwykle opiekuńcza. Zawsze będzie tam, gdzie ktoś jej potrzebuje. Uwielbia pomagać innym, dlatego świetnie sprawdza się w zawodach, w których liczy się drugi człowiek - np. w służbie zdrowia lub w szkole. 

Liczba osobowości 7 - co oznacza?

Siódemka ma analityczny umysł. To osoba, dla której żadne liczby nie są straszne. Uwielbia łamigłówki i potrafi poświęcić się dla dobra ogółu. Jeżeli widzi sens w jakimś działaniu, zawsze chętnie się angażuje. 

Liczba osobowości 8 - co oznacza?

Ósemka jest osobą niezwykle zdeterminowaną do osiągnięcia wszystkiego, co sobie postanowi. Właśnie dlatego często podąża po trupach do celu. Zdarza się wówczas, że ludzie za nią nie przepadają lub nawet się jej boją, ale ona się tym nie przejmuje. 

Liczba osobowości 9 - co oznacza?

Dziewiątki są skazane na sławę. Uwielbiają być popularne już od małego, dlatego chętnie angażują się np. w działalność szkoły. Następnie zostają politykami lub artystami, jeśli tylko potrafią pobudzić swoją wyobraźnię. 

Liczba osobowości 11 - co oznacza?

Jedenastka jest osobą wysoko wrażliwą. Właśnie dlatego ludzie często ją wykorzystują. Gdy jednak ktoś zaakceptuje jej delikatność, wówczas jest mu w stu procentach oddana. 

Liczba osobowości 22 - co oznacza?

Numer 22 zawsze wywiązuje się z powierzonych mu zadań. Ta osoba jest prawdomówna i można jej zaufać. Często jednak traci pewność siebie - pomimo tego, że ludzie uważają ją za wyjątkową. 

Liczba osobowości 33 - co oznacza?

Osobowość 33 zawsze jest pewna siebie. Często stanowi wzór do naśladowania dla innych. Ludzie uwielbiają podążać jej ścieżkami, ponieważ ich inspiruje i pobudza do działania. Niestety 33 często źle dobiera sobie przyjaciół i partnerów. 

Zobacz także: