Wchodzimy właśnie w okres księżycowy, który astrolodzy nazywają balsamicznym. To doskonały czas na zwolnienie tempa, dostrzeżenie piękna świata i spełnienie postanowień. Co oznacza Księżyc balsamiczny i kiedy dokładnie wypada? Sprawdź, jak skorzystać z tej fazy lunarnej.

Księżyc balsamiczny – co to znaczy?

Księżyc balsamiczny znany jest też jako sierp ubywający i malejący Księżyc. To faza lunarna, która zaczyna się koło dziesiątego dnia po pełni i trwa aż do nowiu. Księżyc kształtem przypomina rogalik i daje coraz mniej światła. Stanowi ostatnią fazę przed nadejściem nowego cyklu księżycowego.

Zdaniem astrologów Księżyc balsamiczny to czas poddawania się, sięgania do wnętrza siebie i przygotowywania się na nowe początki. Faza ta sprzyja odpoczynkowi, medytacji, rozmyślaniu, porządkowaniu i nakreślaniu planów. Przyświeca jej przede wszystkim łagodność. Energia księżyca balsamicznego pomaga uwolnić się od złych wpływów, porzucić trudy i zregenerować się przed kolejnym cyklem. W tym okresie można odczuć wewnętrzną pustkę i tęsknotę. Ale to dzięki nim odnajdziesz drogę do pełnej harmonii.

Zobacz też:

Księżyc balsamiczny otwiera drogę do harmonii. Jak skorzystać?

Wpływ Księżyca balsamicznego określa się jako kojący, łagodzący i uzdrawiający dla duszy. Jeśli szukasz harmonii i spokoju, w tym czasie łatwiej odnajdziesz równowagę. Odpoczynek, w tym sen, teraz da więcej pożytku niż w jakiejkolwiek innej fazie lunarnej. 

Warunkiem skorzystania z mocy Księżyca balsamicznego jest czas, który możesz poświęcić na zatrzymanie się w codziennym biegu. Tylko wtedy, gdy znajdziesz wolny wieczór, dzień lub weekend, możesz w pełni odczuć łagodzącą energię Luny. W dowolnie wybranej chwili należy oczyścić umysł z natłoku myśli i skupić się swoich na marzeniach, emocjach i poczuciu szczęścia. 

Sprawdź także:

Zobacz także:

Jak wykorzystać Księżyc balsamiczny w codziennym życiu?

Poza odpoczynkiem, analizą i regeneracją, faza Księżyca balsamicznego pozytywnie wpływa na niektóre codzienne obowiązki. Współgra z czynnościami takimi jak:

  • sprzątanie,
  • porządkowanie szaf,
  • pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy,
  • mycie okien,
  • pielęgnacja domowych roślin,
  • oczyszczające kąpiele i peelingi,
  • robienie wody księżycowej,
  • zamykanie spraw, rozliczanie się,
  • wybaczanie,
  • kończenie złych relacji.

Wybierz swój własny najlepszy sposób na skorzystanie z mocy tej fazy lunarnej. Księżyc balsamiczny zadziała na twoją korzyść tylko wtedy, gdy skupisz się na jego pozytywnym działaniu.

Przeczytaj także: