Lew w związku

Dominującym żywiołem zodiakalnego Lwa jest ogień, który determinuje wiele jego cech, w tym m.in. żywiołowość, bezkompromisowość, towarzyskość i ambicję. Ma on wyjątkowo silną osobowość, lubi żyć po swojemu, jest zwykle pewny siebie i chętnie dzieli się ze światem swoją niesamowitą energią. Wiele osób z powodzeniem nazwałoby go duszą towarzystwa, gdyż oznacza się on świetnym poczuciem humoru i szybko nawiązuje nowe znajomości. Lew nie boi się krytyki i osądzania – chętnie wyraża swoje zdanie, lubi dyskutować, a nawet nie boi się pójść na noże w imię obrony własnego zdania, przez co niekiedy może być uznawany za osobę kłótliwą. Jest też perfekcjonistą, który lubi podnosić zarówno sobie, jak i innym poprzeczkę. Nie lęka się przy tym ciężkiej pracy, którą jednak uważa za przykrą konieczność, aniżeli ważną część życia. Niekiedy jednak bywa próżnym egoistą, który patrzy przede wszystkim na swoje dobro, co może być niekiedy trudne dla jego przyjaciół czy życiowego partnera.

Lew nie jest osobą, która idealnie nadaje się do związku – nie angażuje się zbyt szybko, jednak lubi romansować i czasami możemy odnieść wrażenie, że jest on niestały w uczuciach. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ jeśli Lew naprawdę się zakocha i postanowi wejść w stały związek, to jest naprawdę świetnym partnerem – lojalnym, romantycznym, gotowym na wiele poświęceń w imię miłości. Niekiedy jednak na przeszkodzie do szczęścia w związku ze zodiakalnym Lwem może stać jego wrodzony egocentryzm – swoje potrzeby i uczucia stawia on zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego też potrzebuje osoby, która jest bardzo świadoma i potrafi postawić na swoim i wytknąć niezdrowy egoizm swojego partnera.

Wodnik w związku

Charakter i usposobienie zodiakalnego Wodnika determinuje powietrze, które kojarzone jest z dużym poczuciem wolności, niezależności i kwestionowaniem panujących norm i zasad. Osoba spod znaku Wodnika nie znosi sztywnych reguł i podporządkowania się innym – lubi żyć po swojemu, często trzymając się przy tym na uboczu. Przy tym jednak szanuje to, że inni mogą nie aprobować jej stylu życia i podążać zupełnie inną ścieżką. Wodnik nie lubi nudy i rutyny, jest żądny przygód i ciekawy świata. Śmiało można nazwać go intelektualistą, który chętnie prowadzi dysputy na przeróżne tematy. Pociągają go osoby, które mają swoje zdanie i nie boją się go wyrażać – nawet jeśli jest ono kontrowersyjne i nie do końca się z nim zgadzają. W przeciwieństwie do Lwa, Wodnika raczej nie nazwiemy duszą towarzystwa – na imprezach zwykle trzyma się na uboczu i obserwuje innych z dystansu. Początkowo można go uznać za dziwaka, jednak zdecydowanie zyskuje on przy bliższym poznaniu – jeśli poczuje się pewnie i obdarzy drugą osobę zaufaniem, to może zaskoczyć wyszukanym poczuciem humoru i rozległą wiedzą o świecie.

Wodnik w miłości bywa nieco nieśmiały i wycofany, gdyż najlepiej czuje się we własnym towarzystwie. Będąc w związku, potrzebuje dużo przestrzeni do samorealizacji i pobycia sam ze sobą. Dlatego jego drugą połówką powinna być osoba, która nie jest zaborcza i uszanuje jego nieco ekscentryczną naturę. Wodnik na ogół dobrym partnerem – lojalnym, romantycznym, skłonnym do wyrzeczeń i szanującym potrzeby drugiej osoby. Jednakże nie jest łatwo zdobyć zaufanie i miłość Wodnika, gdyż jest on osobą nieufną i wycofaną – zwłaszcza na początku znajomości.

ZOBACZ TAKŻE:

Lew i Wodnik jako para

Wbrew pozorom Lew i Wodnik mają szansę na naprawdę udany związek. Muszą jednak wpaść na siebie w odpowiednim momencie życia, czyli wówczas, gdy Lew już nieco poeksperymentuje w miłości, a Wodnik – dobrze pozna sam siebie i będzie gotowy na to, by poznać swą bratnią duszę. Co więcej, mimo wielu przeciwieństw i odmiennych osobowości Lew i Wodnik, zwykle bez trudu nawiązują relację przyjacielską, która może stać się dobrym fundamentem związku. Reprezentanci tych znaków zodiaku świetnie czują się w swoim towarzystwie i dają sobie wzajemnie przestrzeń na bycie sobą. Ku zaskoczeniu osobą dominującą w związku najczęściej jest Wodnik, a nie Lew – to on nadaje wspólnemu życiu rytm i dba o romantyczny aspekt relacji.

Problemy w związku Lwa i Wodnika są nieuniknione. Najczęściej spowodowane są one nieco egocentryczną naturą Lwa i potrzebą samotności Wodnika. Ten pierwszy lubi być w centrum uwagi, a swoje potrzeby zawsze stawia na pierwszym miejscu, mając niestety tendencję do ignorowania potrzeb swojej drugiej połówki. Ta może być tym urażona i odebrać to nawet jako brak wystarczającego zaangażowania. Z kolei Wodnik ma dużą potrzebę wolności i niezależności, czego zwykle nie rozumie ekstrawertyczny Lew, który chciałby każdą chwilę spędzać ze swoim partnerem.

Zobacz także:

Kobieta-Lew i mężczyzna-Wodnik

Kobieta spod znaku Lwa i mężczyzna spod znaku Wodnika mają szansę na naprawdę szczęśliwą relację – zarówno przyjacielską, jak i romantyczną. To, co ich łączy to ciekawość świata i chęć jego eksploracji. Razem są gotowi przeżywać wiele przygód i zwiedzać cały świat. Są tak samo pozytywnie nastawieni do życia i oboje kochają poznawać nowe miejsca. Czasem jednak zachowanie Wodnika może być nieco niezrozumiałe dla kobiety-Lwa, która każdą wolną chwilę chce spędzać wspólnie ze swoim ukochanym. Ten zaś od czasu do czasu potrzebuje czasu wyłącznie na siebie, po to by odpocząć od nieco męczącej dla niego rzeczywistości.

Na korzyść relacji kobiety-Lwa i mężczyzny-Wodnika działa to, że on lubi zaskakiwać swoją ukochaną romantycznymi gestami, ona zaś, z natury nieco próżna, traktuje je jako świetny wyraz miłości. Oboje lubią też spędzać czas na ożywionych dyskusjach na przeróżne tematy, a to, że niekiedy nie zgadzają się ze sobą, dodaje nieco pikanterii ich relacji i nie stanowi dla nich większego problemu. Niekiedy jednak Wodnik może emanować poczuciem wyższości i traktować swoją partnerkę z góry, gdyż często uważa się za lepszego od innych i lubi się popisywać swoją rozległą wiedzą. Dla dumnej kobiety-Lwa może być to trudna do przeskoczenia zniewaga.

Kobieta-Wodnik i mężczyzna-Lew

Połączenie kobiety spod znaku Wodnika i mężczyzny – Lwa rokuje dobrze, ale pod warunkiem, że oboje będą pracować nad swoją relacją. On bywa dominujący i chce podporządkować sobie partnerkę, ona zaś kocha niezależność i nie znosi, gdy ktoś ogranicza jej wolność. Na tym tle często mogą pojawić się nieporozumienia, które przy braku odpowiedniej komunikacji, mogą doprowadzić nawet do rozpadu relacji. Co więcej, mężczyźnie-Lwu może nie podobać się niezależność swojej partnerki – może on nawet interpretować ją jako brak zaangażowania z jej strony. Problemy w ich relacji mogą pojawić się również na tle bardziej prozaicznej rzeczy, mianowicie: kwestii finansowych. Lew bywa rozrzutny i często wydaje pieniądze na niepotrzebne z perspektywy Wodnika gadżety. Ten zaś ma bardzo racjonalne podejście do finansów i woli znajdować zdrowy balans pomiędzy zarobkami a wydatkami, co z kolei jego partner może uznać za ograniczanie.

Pomimo różnic kobieta-Wodnik i mężczyzna-Lew mają szansę na udaną relację. Warunkiem jest oczywiście komunikacja, poszanowanie swoich potrzeb i znalezienie wspólnej pasji. Wodnik musi nieco poskromić swą pewność siebie i poczucie wyższości, Lew zaś – chęć dominacji nad swoją partnerką.

NIE PRZEGAP:

Lew i Wodnik – zagrożenia w związku

Związek Lwa i Wodnika jest na ogół bardzo udany i dobrze rokujący na przyszłość. Jednakże jak w każdej relacji, prędzej czy później, pojawią się nieporozumienia, które wynikają przede wszystkim z różnic ich charakterów oraz preferowanego stylu życia. Chociaż łączy ich naprawdę wiele, czasem to nie wystarcza do tego, by wieść szczęśliwe życie u swojego boku. Niezbędna jest nieustanna praca nad swoją relacją i odpowiednio szybkie rozpoznawanie zagrożeń:

  • Chęć dominacji obojgu partnerów – każdy udany związek jest sztuką kompromisów, żeby jednak tak się stało zarówno Lew, jak i Wodnik muszą nauczyć się czasami odpuszczać. Nie pomaga w tym na pewno egocentryzm tego pierwszego i poczucie wyższości tego drugiego.
  • Brak poszanowania swoich potrzeb – Wodnik jest z natury samotnikiem i introwertykiem, natomiast Lew czerpie energię, przebywając wśród ludzi i chce on każdą wolną chwilę spędzać ze swoim partnerem. Jeśli oboje nie poszanują swoich potrzeb, to może prowadzić to do poważnych konfliktów, a w konsekwencji – do rozstania.
  • Podejście do związku – jeśli Lew i Wodnik spotkają się w nieodpowiednim dla siebie momencie, to ich relacja raczej nie przejdzie próby czasu. Lew z natury jest bardzo kochliwy i skacze z kwiatka na kwiatek, natomiast Wodnik poszukuje bratniej duszy i stałego związku. Jest też podatny na zranienie i nieufny.

Lew i Wodnik w łóżku

Lew i Wodnik w strefie seksualnej mają wręcz magiczne dopasowanie, tworząc, pod tym względem, prawdziwą power couple. Życie erotyczne jest zdecydowanie najmocniejszym punktem ich związku. Zwykle już od pierwszego spotkania pojawia się pomiędzy nimi chemia i przyciąganie, które czuć w powietrzu. Są ciekawi siebie i chcą poznać każdy zakamarek swoich ciał. W łóżku oboje nie znoszą nudy i rutyny i lubią eksperymentować… zarówno z pozycjami, jak i gadżetami erotycznymi. Mogą być nawet skłonni zaprosić osobę do trójkąta – chociaż raczej będzie to inicjatywa Lwa niż Wodnika, ten jednak, ciekawy świata, może chętnie przystać na jego propozycję. W życiu seksualnym problemem nie będzie egocentryzm Lwa – wręcz przeciwnie, doda on całości nieco pikanterii, a chęć dominacji obojgu partnerów, może przemienić się w zmysłową walkę w łóżku. Warto jednak pamiętać, że początkowo Wodnik – bez względu na płeć – może być nieco nieśmiały. Jednak otwiera się on wraz z upływem czasu i daje się poznać zdecydowanie z lepszej, odważniejszej, strony.

PRZECZYTAJ: